wtorek, Czerwiec 25, 2019

Wiatrówki krótkie: najpopularniejsze typy

0
Wiatrówki krótkie: najpopularniejsze typy

Broń, która kiedyś była używana przez ludzi do zdobywania pożywienia, w większości straciła tę funkcję, ale jednocześnie jest poszukiwana. Powodem tego jest moda na zdrowy styl życia, który obejmuje wysokiej, jakości zajęcia rekreacyjne i akcesoria, z których prawdziwi mężczyźni mogą być dumni.

Jednak przy zakupie broni palnej należy pamiętać, że konieczne jest otrzymanie specjalnego zezwolenia. Nie trzeba jednak zrezygnować z marzenia o zakupie broni do polowania lub strzelania. Wiatrówki krótkie nie wymagają specjalnego zezwolenia tylko rozsądnego używania.

Wiatrówki krótkie: najpopularniejsze typy

Doświadczeni strzelcy bez wątpienia zdecydowaliby się na wybór pneumatyki najbardziej odpowiedniego dla nich typu. Początkującym można również doradzić, aby słuchali porad specjalistów i dokonywali wyboru, biorąc pod uwagę nie tylko cechy techniczne produktów, ale także odpowiedni model do osobistych preferencji. Warto poszukać pistoletów pneumatycznych odpowiedniego typu, wagi, wzoru, możliwości.

W sklepie z militariami można nabyć na przykład:

 • Wiatrówka – pistolet Beretta doskonała replika pistoletu włoskiego producenta
 • Wiatrówka Norica – replika pistoletu Taurus 24/7
 • Wiatrówka – pistolet RazorGun Maverick – pistolet dla początkujących strzelców
 • Wiatrówka – pistolet Walther do treningu strzeleckiego
 • Wiatrówka – pistolet Beretta umożliwiający trening strzelecki
 • Wiatrówka – pistolet COLT -ciężka replika wojskowego Colta 1911
 • Wiatrówka – pistolet Sig Sauer – klasyczny pistolet w ciekawej odsłonie
 • Wiatrówka – rewolwer COLT PYTHON – wierna replika rewolweru Magnum
 • Wiatrówka – solidny pistolet sprężynowy Browning
 • Wiatrówka – pistolet COLT GOVERNMENT 1911 – ciekawa replika Colta 1911 w wersji na śrut
 • Wiatrówka – pistolet UMAREX CP-SPORT – pistolet do treningu strzeleckiego w kamuflażu
 • Wiatrówka – pistolet WALTHER P-38 – ekskluzywna replika legendarnego pistoletu

Wiatrówki: cechy pracy i projektowania

Powszechnie wiadomo, że większość mężczyzn kocha broń. Najbardziej akceptowalną opcją dla większości jest wiatrówka krótka, pistolet pneumatyczny. Taka broń praktycznie nie różni się wyglądem od broni palnej. Wygląda solidnie, a ponadto jest praktycznie bezpieczna zarówno dla właściciela, jak i dla innych.

Pistolet pneumatyczny reprezentowany jest przez wiele modeli i producentów. Różnią się początkową prędkością pocisku i innymi parametrami technicznymi. Ceny wiatrówek krótkich mogą być różne, począwszy od opcji nisko budżetowych po drogie i ekskluzywne modele. W zależności od rodzaju wyzwalacza i systemu przeładowania bronią pneumatyczną może być:

 • Sprężynowy tłok. W takim pistolecie powietrze jest ściskane przez sprężynę, która przylega do tłoka. Pocisk jest popychany w momencie strzału. Taka broń posiada prosty i niezawodny projekt mechanizmu, który jest jego najlepszym wskaźnikiem w działaniu. Pistolet jest tani w utrzymaniu, więc wielu strzelców woli kupić tę konkretną pneumatykę.
 • Pistolet gazowy. Dwutlenek węgla w stanie gazowym jest wykorzystywany w działaniu tego typu broni. Wiatrówki mogą mieć wymienny cylinder lub wbudowany zbiornik, który należy okresowo uzupełniać. W zależności od objętości cylindra i modelu pistoletu, strzelec może wykonać 40-80 strzałów. Jest to najmocniejszy pistolet pneumatyczny, który ma znaczną szybkostrzelność, prawie bez odrzutu, możliwość użycia celownika optycznego i odporność na zimno.
 • Kompresja. W takim pistolecie przewidziana jest specjalna komora akumulacyjna, do której powietrze jest pompowane przez pompę ręczną. W momencie strzału gaz jest uwalniany i popycha pocisk. Broń jest cicha w działaniu, dokładna, nie daje odrzutu, pozwala na użycie elementu optycznego, może pozostać w stanie naładowanym przez długi czas.
 • Pneumatyczne pistolety. W tych modelach wykonuje się strzał kosztem energii sprężonego powietrza, które jest dostarczane z cylindra pod ciśnieniem. Takie wiatrówki często wykorzystywane są do rozrywki i aktywnego wypoczynku.
 • Pistolety pneumatyczne z pociskami pneumatycznymi. Zgodnie z zasadą działania są podobne do broni palnej. Podczas strzelania używa się specjalnych wkładów wielokrotnego użytku, które są napełniane sprężonym gazem.

W jakim celu kupowane są wiatrówki krótkie?

Sprzedaż wiatrówek krótkich jest obecnie wysoka, a popularność tego typu broni stale rośnie. Często preferuje się kupowanie ich w celach rozrywkowych i strzelania do celu, a w niektórych przypadkach taka broń jest używana, jako środek samoobrony. Jednak w takich sytuacjach pneumatyka ma wpływ psychologiczny na atakującego, a nie fizyczny.

Pistolet pneumatyczny Norica – wiatrówka krótka

 • Pistolet pneumatyczny NAC 1701 replika 4,5 mm Taurus 24/7 utrzymuje ducha repliki na maksymalnym poziomie, ma polimerową ramę z solidnym metalowym szkieletem odlewanym pod ciśnieniem. Wbudowana szyna umożliwia mocowanie akcesoriów taktycznych, takich jak laser lub latarka, kompatybilnych z uchwytami Picatin.Ten pistolet jest wyposażony w nowoczesny, ergonomiczny uchwyt, zapewniając, większą dokładność nawet dla niedoświadczonego strzelca. Aby jeszcze bardziej wzmocnić uchwyt, zastosowano rowki i teksturowaną prążkowaną gumę.
 • Pistolet pneumatyczny NAC 1702 replika 4,5 mm Sig Sauer 2022. Stworzona z wielką dbałością o szczegóły, ta ciężka replika jest wyposażona w metalowy szkielet i wbudowaną szynę do akcesoriów taktycznych. Spust można zablokować jak w oryginale za pomocą przesuwnej dźwigni znajdującej się w kciuku. Uchwyt w miejscu, w którym znajduje się dłoń, ma teksturę antypoślizgową. Pistolet strzela 4,5 mm BB. Zasilany na 12 g kapsułek, CO2 umieszczonych w magazynie 21 BB.
 • Pistolet pneumatyczny NAC 1703 4,5 mm, replika S & W MP40. Seria M&P została pierwotnie stworzona, jako broń dla wojska i policji ze względu na trwałość i wygodę. Wiatrówka zaprojektowana z wielką dbałością o szczegóły i doskonałą ergonomią, zbudowany na wytrzymałej ramie polimerowej. Zintegrowana szyna jest gotowa na wybrane akcesoria taktyczne. Pistolet strzela 4,5 mm BB. Zasilany na 12 g kapsułek, CO2 umieszczonych w magazynie 19 BB.

Wiatrówki krótkie, pistolety pneumatyczne na polowania: główne zalety

Pneumatyka jest jednym z rodzajów małych broni, w których pocisk wylatuje z lufy pod działaniem gazu pod ciśnieniem. Nowoczesne wiatrówki przeznaczone są do polowania na małe zwierzęta (króliki, wiewiórki, kuny) i drób, a także do strzelania rekreacyjnego (paintball) i sportowego. Moc, co do zasady, jest niewielka: energia wylotowa polowań pneumatycznych wynosi 25 J. A rozrywka i sport to 7,5 J. Ponadto broń pneumatyczna, w porównaniu z innymi typami, charakteryzuje się niższą ceną w sklepach.

Inne zalety pneumatyki:

 • Niski poziom szumów, co jest niezwykle ważne podczas polowania
 • Wysoka dokładność i doskonała dokładność strzałów
 • Prawie całkowity brak powrotu
 • Kompaktowy rozmiar i wyjątkowo niska waga
 • Koszt jednego strzału z pneumatyki jest znacznie niższy niż z klasycznej broni palnej
 • Szeroka gama wiatrówek, dzięki czemu można kupić model pożądanej modyfikacji

Po zakupie pistoletu lub rewolweru każdy będzie w stanie ćwiczyć i stale doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.

Źródło: https://www.zbrojownia.pl/wiatrowki-krotkie

Słońce – stały bywalec domu z przeszklonymi drzwiami

0
Słońce – stały bywalec domu z przeszklonymi drzwiami

Drzwi do domu – symbol trwałości, solidności a nade wszystko bezpieczeństwa. Muszą być masywne i mocne, aby nikt niepożądany nie zburzył miru domowego.

Skoki tandemowe – nowoczesna forma imprezy urodzinowej

0
Skoki tandemowe- nowoczesna forma imprezy urodzinowej

Prezenty urodzinowe bywają różne. Jedne zaliczają się do zupełnie nietrafionych i całkowicie pozbawionych gustu, drugie do tych praktycznych, ale odrobinę nudnych, a jeszcze inne do odlotowych i całkowicie ekstrawaganckich. Skoki tandemowe zaliczają się absolutnie do grona tych ostatnich i są dość nieszablonowym uczczeniem rocznicy narodzin.

Smartwatche triathlonowe – idealnym sposobem na zachowanie pełnej fizycznej sprawności

0
Smartwatche triathlonowe- idealnym sposobem na zachowanie pełnej fizycznej sprawności

Podpatrywanie i kopiowanie sprawdzonych wzorców postępowania to nic złego. Pod warunkiem, że robi się to z głową i po gruntownej analizie. Zasada ta sprawdza się zwłaszcza w zawodowym sporcie. Niektóre dyscypliny bazują na podobnych schematach treningowych, gdyż ich aktywność fizyczna jest oparta na podobnej specyfice.

Kosmetyki wegańskie – czyli jakie?

0
Kosmetyki wegańskie – czyli jakie?

Wegańskie kosmetyki robią zawrotną karierę. Powstaje wiele nowych firm specjalizujących się w ich produkcji, do sklepów stale trafiają nowe produkty z labelem „vegan”. Jakie kryteria musi spełnić produkt, żeby mógł być określanym mianem wegańskiego kosmetyku?

Outsourcing księgowy – korzyści i obawy

0
Outsourcing księgowy – korzyści i obawy

W ostatnim czasie o outsourcingu stało się głośno. Rośnie liczba firm korzystających z tego rozwiązania. Rosną również związane z nim obawy. Jedną z funkcji, które przedsiębiorstwa najczęściej przekazują firmom zewnętrznym jest księgowość.

Okna Veka

0
Okna Veka

Porównywanie produktów lub ofert producentów jest mniej więcej tak stare jak sam fakt istnienia różnych wyrobów od różnych producentów. Porównujemy wszystko, co kupujemy – pod względem ceny, jakości, wydajności, trwałości. Staramy się sami odnaleźć odpowiedź na pytanie, czy dana cena jest adekwatna do jakości, czy produkt spełniać będzie nasze wymagania. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie bazujemy na opinii fachowców, gdy zakupujemy produkty, na których kompletnie się nie znamy, a na których jakości bardzo nam zależy. Jednym z takich produktów są okna PCV Veka. Jak porównywać produkty od jednego producenta, aby uzyskać optymalny wynik porównań?

Parametry okien

Okna cechują się nie tylko rozmiarem i przenikalnością cieplną, ale także wieloma innymi parametrami technicznymi. Zanim kupujący zdecyduje się na wybór konkretnego modelu okien, powinien zapoznać się z tymi cechami oraz porównać je względem miejsca, gdzie będą one zamontowane. W przypadku okien porównywanymi cechami może być: odporność na obciążenie wiatrem – istotna w regionach wietrznych, w górach lub nad morzem. Wodoszczelność jest istotnym parametrem na przykład dla okien piwnicznych zlokalizowanych w miejscach narażonych na powodzie, ale nie tylko – również w regionach deszczowych, w miejscach odsłoniętych od wiatru, gdzie deszcz strumieniami spływać będzie po szybach. Przepuszczalność powietrza jest parametrem istotnym w domach energooszczędnych. Wytrzymałość mechaniczna – im wyższa, tym lepiej, bez względu na to, gdzie montuje się okna. Przenikalność ciepła i światła to z kolei parametry, które mają bardzo duże znaczenie w montażu okien w domach energooszczędnych. Również kształtowniki okienne cechują się kilkoma bardzo ważnymi parametrami, takimi jak przenikalność cieplna, trwałość barwy, odporność na uderzenie, na starzenie klimatyczne i inne.

Jak wybrać właściwe okna?

Gdy już poznamy dokładnie każdą z tych cech, będziemy nieco bardziej zorientowani w sklepie z oknami, i będziemy wiedzieć, czym się kierować przy zakupie. Są cechy, z których możemy zrezygnować na rzecz innych. Na przykład wodoszczelność nie musi być wiodącym parametrem, gdy chodzi o okna Veka montowane pod zadaszonym tarasem. Dużo ważniejsza będzie na przykład ich przepuszczalność światła czy wytrzymałość mechaniczna. Czy należy kierować się ceną przy wyborze okien? I tak i nie. Cena, jak wiemy, bardzo często odzwierciedla jakość wyrobu. Możemy więc „naciąć się” kupując bubel reklamowany jako bardzo wysokiej klasy i za małe pieniądze, jeśli nie weźmiemy pod uwagę wszelkich parametrów okien i dobierzemy takie, które będą niedostosowane do cech budynku. Z drugiej jednak strony wiodący producenci, tacy jak Veka, oferują często różne promocje na swoje wyroby, dzięki czemu można kupić bardzo wysokiej jakości okna w naprawdę niskiej cenie. W takiej sytuacji cena obniżona nie oznacza gorszej jakości, a po prostu ciekawą okazję, z której warto byłoby skorzystać.

Porównywanie parametrów okien

Kupując okna do swojego domu, najlepiej zwrócić się do jednego producenta i wśród jego asortymentu dokonywać porównań. Jeśli decydujemy się na wybieranie pomiędzy jednym producentem a drugim, to raczej tylko dlatego, że obaj mają bardzo zróżnicowany asortyment i zależy nam na konkretnych kształtach, kolorach czy sposobie wykonania okien. Porównując parametry najlepiej jest najpierw zwracać uwagę na okna najlepszego gatunku, które mają wszystkie opcje w wersji „high”. Dzięki temu będziemy mogli krok po kroku analizować tę jakość i zastanawiać się, z których opcji możemy zrezygnować, ponieważ akurat w naszym przypadku są one zbędne. Z pewnością lepsze jest długie, analityczne porównywanie parametrów różnych wyrobów, niż zdecydowanie się na pierwsze okna z brzegu, aby tylko uzyskać jak najlepszą cenę. W przyszłości niska cena okien może nam się odbić czkawką, ponieważ okaże się, że szybko ulegają one zniszczeniu i wymagać będą częstej regulacji lub naprawiania, co finalnie okaże się jeszcze droższe niż kupno od razu okien trwałych o wysokiej jakości.

Czystość rąk w szpitalu

0
Czystość rąk w szpitalu

Zachowanie prawidłowej higieny rąk przez personel medyczny jest podstawowym obowiązkiem, który może zmniejszyć ilość zakażeń wewnątrzszpitalnych. Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła wytyczne, dotyczące higieny rąk w placówkach opieki zdrowotnej.

Największe zalety lasera frakcyjnego

0
Największe zalety lasera frakcyjnego

Obecnie na rynku można spotkać bardzo wiele różnorodnych produktów do pielęgnacji skóry. Jest to bardzo istotne aby wybrać najlepszej jakości, ponieważ tylko dzięki nim możliwa jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Jednak spośród tak dużego wyboru często wiele kobiet nie wie, na zakup czego się zdecydować. Zatem co warto wybrać?

Samsung Galaxy A20e – jaką ochronę wybrać?

0
Samsung A20e

Jeszcze do niedawna telefony komórkowe nie wymagały dodatkowej ochrony w postaci etui. Produkowano sprzęty, które nie ulegały tak szybko urazom mechanicznym. Współczesne telefony komórkowe ewoluowały, posiadają wiele dodatkowych opcji, jednakże przełożyło się to na to, że są one o wiele bardziej delikatne, niż ich starsze odpowiedniki.

Przyjrzyjmy się modelowi Samsung Galaxy A20e. Jest to nowy, tańszy odpowiednik Samsunga Galaxy A20, który został wypuszczony na rynek w kwietniu 2019 roku. Wiele osób decyduje się na zakup tego telefonu, ponieważ cechują go nie tylko dobre walory estetyczne, ale i wiele przydatnych dla użytkownika udogodnień. Po zakupie telefonu, warto zastanowić się jaka ochronę dla Samsung Galaxy A20e wybrać, aby utrzymać go w jak najlepszej jakości przez długi okres czasu. Zadbany telefon, to nie tylko gwarancja dłuższego użytkowania, ale i większa szansa na sprzedaż aparatu, kiedy zadecydujemy, że najwyższa pora na zakup nowego modelu.

Samsung Galaxy A20e etui możemy zakupić w internecie, w salonach operatorów telefonicznych, w sklepach zajmujących się sprzedażą telefonów, a także u serwisantów telefonów. Należy się najpierw zastanowić, jaki case na Samsung A20e będzie odpowiadał naszym wymaganiom.

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „case na Samsung A20e” zostaniemy przekierowaniu na portale zajmujące się sprzedażą odpowiednich ochraniaczy na telefon. Na rynku dostępne są etui, różnorodne obudowy, szkła hartowane oraz folie ochronne i ceramiczne. Pamiętaj, że wybierając pokrowiec na telefon możesz zmienić wygląd i charakter swojego aparatu telefonicznego. Inną niewątpliwą korzyścią będzie zabezpieczenie Twojego telefonu przed rysami i odpryskami.

Z racji tego, że telefon Galaxy A20e, jest modelem którym warto się pochwalić wśród znajomych możesz zdecydować się na zakup przezroczystego etui Spigen Liquid. Za zakupem tego rodzaju ochraniacza na telefon przemawia jego niska cena, lekkość, idealne dopasowanie etui do telefonu i minimalistyczne wykonanie. Inną polecaną opcją jest etui Ringke Air, czyli funkcjonalna ochrona na Twój telefon, którą cechuje niska cena i wysoka jakość. Osobom, które są bardziej wymagające, z uwagi na aktywny sposób spędzania wolnego czasu, zalecany jest zakup obudowy Spigen Neo Hybrid. Wspomniana obudowa jest nieco droższa od wymienionych wcześniej, ale można też śmiało stwierdzić, że z uwagi na to, że tworzy ją poliwęglan UV, jest o wiele bardziej wytrzymała i bardziej chroni telefon przed urazami, w postaci zarysowań i upadków. Z kolei osoby, dla których na pierwszym miejscu stoi elegancki wygląd telefonu, mogą zdecydować się na klasyczny skórzany pokrowiec, np. producenta iCarer.

Jeżeli nadal nie jesteś pewny jaka ochronę dla Samsung Galaxy A20e wybrać, może warto udać się do osoby sprzedającej telefony, która doradzi Ci w sposób profesjonalny, jakie etui do SAMSUNG Galaxy A20e będzie spełniało Twoje wymagania. Trzeba pamiętać, że w sprzedaży są formy ochronne na telefony wykonane z silikonu, skóry, poliwęglanu i aluminium, często uzupełnione szkłem hartowanym.

ZOBACZ TEŻ