piątek, Kwiecień 27, 2018

Spacerowy niezbędnik dla psa

0

Spacery z psem to jedna z najprzyjemniejszych aktywności, jakie można dzielić z czworonogiem. By te wyprawy nie były wyłącznie krótkimi pobytami na zewnątrz, które koncentrują się wyłącznie wokół załatwienia potrzeb fizjologicznych, warto przeznaczyć na nie odpowiednią ilość czasu i zadbać o skompletowanie spacerowej wyprawki dla psa.

Jak postępować w przypadku biegunki u loch

0

Kupując lochę, liczymy na pomnożenie inwentarza. Niestety, na przeszkodzie może stanąć biegunka, która pozbawi zwierzę sił i uniemożliwi rozród, a dodatkowo rozprzestrzeni się na pozostałe egzemplarze. Biegunka u loch może mieć wiele przyczyn, jednak są skuteczne sposoby na to, aby nie dopuścić do zachorowania. Jedną z metod zapobiegania jest odpowiednia mieszanka uzupełniająca do pasz.

Norowanie jako najskuteczniejsze polowanie na lisy

0

Polowanie na lisy polega na tropieniu, ściganiu oraz zabijaniu lisów rudych. Duża liczba tych drapieżników powoduje, że coraz częściej naruszają spokój gospodarza, zagryzając, chociażby kury. Dlatego też coraz częściej dochodzi do regularnych norowań w celu regulacji tego gatunku.

Pomysły na ciekawe zaręczyny

0

Zaręczyny bez wątpienia stanowią dla większości par początkowy punkt przygotowań przedślubnych. Kiedy ś odbywały się one w sposób niezwykle standardowych, podczas uroczystego spotkania obiadowego tudzież kolacyjnego przyszły narzeczony (w obecności rodziców swojej wybranki, których musiał rzecz jasna zapytać o zdanie) i wygłaszał uroczystą przemowę, po czym zostawał przyjęty (w wersji optymistycznej oczywiście).

Malediwy – wspaniałe wakacje

0

Warto wybrać się na Malediwy. Słyną one z pięknych plaż, z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą o turkusowej barwie. Idealna pogoda sprawia, że to doskonałe miejsce na wypoczynek.

Wycieczki objazdowe Malediwy – dlaczego warto wybrać się do Male?

Male to stolica Malediwów, gdzie większość mieszkańców wyznaje islam, zatem miasto posiada wiele meczetów, m.in. Friday Mosque, który ma największy minerat. Codziennie o tej samej godzinie odbywają się tam modły, w trakcie których życie w mieście zamiera i słychać tylko głos immama, nawołującego do modlitwy.

Będąc w Male, warto również zobaczyć Pałac Prezydencki, gdzie rezyduje prezydent Malediwów oraz Muzeum Narodowe, w którym można zobaczyć liczne wystawy, między innymi dotyczące broni.

Wycieczki objazdowe Malediwy – rajska wyspa

Malediwy poza pięknymi plażami słyną także z krajobrazów, gdzie można zobaczyć drzewa kokosowe, chlebowe, a także wybrać się do podwodnego królestwa koralowców. Można tam skorzystać z nauki nurkowania i zobaczyć na własne oczy płaszczki i delfiny. Wspaniałą atrakcją będzie wspólne pływanie z delfinami.

Wycieczki objazdowe Malediwy – oferta all inclusive

Malediwy pomimo swojej małej wielkości posiadają szeroką bazę hotelową, gdzie znajduje się wiele obiektów all inclusive. Wysoki standard przyciąga wielu turystów. Prywatne plaże oraz baseny są dodatkową atrakcją. Można również zasmakować w tradycyjnej kuchni.

Warto wybrać się także na Atol Ari, które oferuje również piękne plaże. Są tam jaskinie i szczeliny oraz jedno z najlepszych miejsc do nurkowania, które nazywa się Fish Head. Dla doświadczonych nurków polecana jest Manta Reef.

Na wyspie znajduje się wiele ekskluzywnych restauracji, kort tenisowy. Wieczorem można się wybrać także na dyskotekę. Jeżeli jesteśmy na wakacjach z rodziną, dzieci można powierzyć animatorom, którzy zabiorą je na plac zabaw oraz opowiedzą o historii.

Kolejną wyspą na Malediwach, którą powinno się odwiedzić jest Ras Dhoo. Cieszy się ona niezwykłą popularnością wśród turystów.

Koniec z pit-40 – pracodawca nie rozliczy pit za Ciebie

0

Pracownicy zatrudnieni wyłącznie w jednej firmie jeszcze w zeszłym roku mogli skorzystać z rozliczenia z urzędem skarbowym na podstawie pit-40. Deklaracja składana przez pracodawcę zwalniała pracownika z obowiązku składania jej samodzielnie. Obecnie rozwiązanie to zostało zlikwidowane.

Pit-12 i Pit-40 przestają istnieć

Od 2018 roku zlikwidowano możliwość korzystania z deklaracji pit-12 i pit-40. Oznacza to, że rozliczenie pit 2017, czyli za rok ubiegły może być wykonane wyłącznie przez samego podatnika. Dotyczy to wszystkich podatników, którzy w poprzednich latach wybierali rozliczenie przez pracodawcę. Obecnie mogą rozliczać się samodzielnie lub korzystając z ułatwionego rozliczenia przez urząd skarbowy. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na http://pitax.pro/.

Rozliczenie pit 2017 przez urząd skarbowy jest równie niewymagające co rozliczanie się poprzez pracodawcę. Jeśli jednak chce się skorzystać z ulg podatkowych, rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub wykazać dochody z wielu źródeł, powinno się samodzielnie wypełnić pit. Na szczęście, jest to proste dzięki programom takim jak
pitax.pl/pity-2017.

Pity 2017 rozliczenie przez program – prosta i szybka metoda wypełnienia pit

Pierwsze programy do rozliczenia pit pojawiły się już dekadę temu. Początkowo były dołączane głównie do gazet i czasopism jako dodatki na płytach CD. Obecnie bez trudu można znaleźć je na różnych stronach internetowych, dzięki czemu ma do nich dostęp niemalże każdy podatnik.

Program pozwala wypełnić pit na dwa sposoby. Podatnik może samodzielnie uzupełniać odpowiednie rubryki w formularzu lub skorzystać z podpowiedzi. Program pyta o poszczególne kwoty, rodzaj uzyskiwanych dochodów i przysługujących ulg, a następnie automatycznie dopasowuje odpowiedni typ formularza oraz go uzupełnia. Na koniec program oblicza, jaka jest wysokość należnego podatku i wskazuje, czy podatnikowi przysługuje zwrot nadpłaty. Jeżeli okaże się, że pobrana zaliczka na podatek jest zbyt niska, podatnik jest zobowiązany do zapłaty brakującej kwoty w określonym czasie.

Rozlicz pit 2017 i wesprzyj organizację pożytku publicznego

Podobnie jak w latach poprzednich, w roku 2018 podatnicy mogą przekazać 1 procent podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Warto pamiętać o tej możliwości, gdyż nie zwiększa to wysokości podatku, a podatnik może wesprzeć organizację pomagającą chorym dzieciom, porzuconym zwierzętom czy seniorom, którzy nie posiadają rodziny. Jeżeli zrezygnuje się z możliwości przekazania 1 procenta podatku, cała kwota podatku trafi do fiskusa.

Pojemniki z tworzywa – ich zalety i zastosowanie

0

Produkcja, dystrybucja i magazynowanie to etapy potrzebujące nowoczesnych i doskonałych rozwiązań, które pozwolą na efektywność pracy na każdym etapie. Zastosowań pojemników z tworzywa jest mnóstwo, pojawia się więc pytanie o to, które z nich będą najodpowiedniejsze do rodzaju prowadzonej działalności.

Damski i męski problem – wypadanie rzęs

0

Wiadomą rzeczą jest, że rzęsy to czuły punkt każdej kobiety. To panie poświęcają im najwięcej uwagi i czasu, malują je, obserwują wnikliwie i interesują się tym, czym je pielęgnować.
Panowie podchodzą do tej kwestii dosyć pragmatycznie: rzęsy jak to rzęsy, są bo muszą być… otóż to. Co jednak, gdy zaczynają wypadać tak, że nawet mężczyźni się niepokoją. Jak i czym zażegnać problem z rzęsami?

Firma Zetor – powstanie marki i modele maszyn rolniczych

0

Obecnie siedziba Zetor znajduje się w Brno, Czechy i zajmuje się produkcją ciągników (lekkich i średnich) oraz ładowaczy czołowych.

Ciągniki marki Zetor pojawiły się w czasie powojennym i do dziś stale ułatwiają pracę na roli, w firmach komunalnych, budowlanych, transportowych oraz wielu innych. Pierwszy traktor Zetor Z 25 pojawił się na rynku 15 marca 1946 roku. Po upływie kilku miesięcy 15 sierpnia 1946 roku Handlowa Izba Rzemieślnicza Republiki Czechosłowackiej zatwierdziła znak towarowy dla Zetor. Marka Zetor powstała od litery ,,Z”, która stosowała Brnieska Wytwórnia Broni (powstanie pierwszych traktorów) w połączeniu z ostatnimi literami od słowa traktor

Soczewki kontaktowe – wady i zalety

0

Soczewki kontaktowe to sposób na korekcję wady wzroku przy zachowaniu naturalnego wyglądu i możliwości całkowitej rezygnacji z tradycyjnych okularów. Dostępne są one do użytku jednorazowego lub do noszenia w trybie miesięcznym. Szkła kontaktowe nie ograniczają pola widzenia i mogą ich używać sportowcy. Soczewki wymagają jednak skrupulatnego przestrzegania zasad higieny i nie mogą ich stosować osoby z zapaleniem spojówek i innymi infekcjami oka.