Ile dni trwa okres

Kobiety, które miesiączkują, często zapisują objawy i dolegliwości, które mają podczas trwania cyklu. Dobrze jest to robić, ponieważ podczas ewentualnej wizyty u lekarza, mamy pod ręką to, co najbardziej potrzebne. Lekarz ginekolog zawsze pyta o datę ostatniej miesiączki, warto wtedy wiedzieć o tym, a nie dopiero się zastanawiać i szukać w głowie. A było to pewnie kilkanaście lub kilka dni temu. Aplikacje bardzo pomogą uporządkować wszystko, co związane z miesiączką niektóre młode dziewczyny, które nie wiedzą kogo o to zapytać, zastanawiają się ile dni trwa okres. Kiedy dostaną pierwsza miesiączkę, mogą się niepokoić. Nie ma w tym nic dziwnego. Dobrze, jeśli mają kogoś w swoim kręgu, komu mogą zaufać i kto zrozumie ich rozterki.

Miesiączka może trwać 3 – 7 dni, jeśli jest dłuższa lub bardzo intensywna, warto iść do lekarza i opowiedzieć mu o tym. Intensywne krwawienie mogą być objawem jakiejś choroby. Nowotwór nie zdarza się często w młodym wieku, ale lekarze są dość przezorni, jeśli chodzi o młode kobiety i zlecają wiele badań, jeśli przewidują niebezpieczną diagnozę.

Miesiączka powinna odbywać się regularnie. Jeśli zanika może oznaczać ciąże. Czasem jest tak, że dziewczyny, które mocno się odchudzają i intensywnie trenują, nie ma ją miesiączek. Organizm oszczędza energię. Wie, że nie może pozwolić sobie na krwawienie, ponieważ powoduje ono dodatkowe osłabienie i utratę czerwonych krwinek, co powoduje niższy poziom hemoglobiny, a byłoby to niebezpieczne dla zdrowia.

Miesiączka choć uciążliwa i czasami bolesna jest objawem zdrowia i świadczy o płodności. Zazwyczaj kobiety, które miesiączkują mają też owulację, a więc mają zdolność do zajścia w ciążę.

Trzeba wtedy rozważyć antykoncepcję, jeśli kobieta jest aktywna seksualnie, aby uniknąć niechcianej ciąży. Pojawienie się dzieci w nieodpowiednim czasie nie jest korzystne ani dla matki ani dla dziecka. Dzieci powinny rodzić się w kochających, silnych rodzinach, a nie z przypadkowych relacji. Stworzenie dojrzałego związku wymaga czasu i cierpliwości.

http://www.intelektualnie.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpalanie auta
Następny artykułZarobki mechanika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here