Problem wrastających paznokci, przede wszystkim dużego palca u stóp, nie jest błahy. Początkowo może oznaczać jedynie lekki dyskomfort przy chodzeniu, ale zazwyczaj kończy się dużym bólem praktycznie uniemożliwiającym chodzenie. Niejednokrotnie pojawia się też stan zapalny. Dolegliwość na pewno jest bardzo uciążliwa, nieestetyczna i wymaga podjęcia specjalistycznego leczenia.

Co powoduje wrastanie paznokci?

Lista przyczyn jest dość długa. Bardzo często sami doprowadzamy do takiego stanu poprzez nieprawidłowe obcinanie paznokci. Pamiętajmy, że paznokcie u stóp trzeba obcinać prosto, a nie z zaokrąglonymi bokami. Panie powinny unikać noszenia butów z wąskim noskiem, który mocno ściska palce. Uważać muszą osoby uprawiające dyscypliny sportowe nadmiernie obciążające stopy, np. biegacze. Wrastaniu paznokci sprzyja też nadwaga oraz duża potliwość czy suchość stóp. Niektórzy mają skłonności genetyczne i wtedy naturalnie paznokcie rosną w dół. Problem może też pojawić się przy deformacjach ortopedycznych, przewlekłej grzybicy paznokcia i po niewłaściwie przeprowadzonym zabiegu korekcji wrastającego paznokcia. To dlatego nie warto powierzać leczenia komuś przypadkowemu i od razu poszukać specjalistyczny gabinet podologiczny w wyszukiwarce podolodzy.pl, aby udać się po pomoc do fachowca.

Skuteczne metody leczenia

Jeszcze do niedawna stosowano zazwyczaj zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu części paznokcia razem z jego wrośniętymi bokami oraz łożyskiem, aby nadać odrastającemu paznokciowi odpowiedni kierunek wzrostu.

Od pewnego czasu, w nowoczesnych gabinetach podologicznych, proponuje się innowacyjne, a przede wszystkim nieinwazyjne metody. Pierwszą z nich jest wykorzystanie klamry ortonyksyjnej, którą nakłada się na chory paznokieć, aby skorygować tor wzrostu paznokcia. Sposób bardzo prosty i niepowodujący żadnych kłopotów przy chodzeniu, a można nawet swobodnie uprawiać sport.

Drugą metodą nieinwazyjną jest metoda z użyciem kostki Arkady. W tym przypadku umieszcza się palec wewnątrz owej kostki, po czym z wykorzystaniem stosownych narzędzi i specjalnej masy akrylowej nadaje się paznokciowi właściwy kształt.

Warto podkreślić dużą skuteczność metod nieinwazyjnych, a przy tym dla świadomości pacjenta na pewno znaczący jest fakt braku ingerencji chirurgicznej. W każdym razie, nie należy obawiać się tych metod leczenia i pozbyć się na dobre kłopotliwego problemu.

https://podolodzy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here