kołdry 160x200

Przypomnij sobie, jak funkcjonujesz po nieprzespanej nocy. Koncentracja, nastrój i wydajność znacznie spadają. Dlatego tak ważne jest, by sypialnia była miejscem sprzyjającym zapadnięciu w zdrowy sen. Niezwykle ważny jest też brak wybudzeń w ciągu nocy. Jak to osiągnąć?

Kołdra 160×200 czy większa?

Po pierwsze, jeśli para śpi razem, powinna się zastanowić, czy wystarczy im jedna szeroka kołdra, czy zdecydować się na dwie mniejsze kołdry 160×200. To bardzo ważne, ponieważ jedna kołdra często sprawia, że partner, któremu zostaje zabrane przykrycie, budzi się zmarznięty.

Oprócz tego, że warto zdecydować się na oddzielne kołdry, najlepiej zastanowić się czy dobrą opcja jest standardowa poduszka, czy może coś ortopedycznego, czyli z założenia lepszego dla kręgosłupa. W tym względzie trzeba spróbować różnych wariantów. Wiele osób śpi bez poduszki i to uznaje za najbardziej komfortowe.

Poszewki dla wymagających

Dwie kołdry 160×200 oraz poduszki, zazwyczaj w komplecie 70×80 cm lub mniejsze, jaśki, należy powlec czymś, co będzie miłe dla skóry. Standardowo na środkowej półce jakościowej znajduje się bawełna. Tańsze mikrowłókno to pościele o ciekawych wzorach i kolorystyce, niestety bardzo szybko się niszczy.

Często zapominamy też jaka rolę odgrywa prześcieradło. To z kolei już czwarta metoda na dobry sen. Najlepiej wybrać takie, które w nocy się nie ściąga, nawet w przypadku osób, które mają bardzo niespokojny sen. Dlatego śmiało można zarekomendować prześcieradło z gumką. Sprawdzi się na standardowym łóżku oraz wersalce. Należy jedynie dobrać jego wielkość.

Powietrze i oświetlenie

Przy dużej ilości światła, także tego niebieskiego, zmniejsza się ilość wydzielanej przez organizm melatoniny. Dlatego kiedy tylko wejdziesz do sypialni z zamiarem zapadnięcia sen, zmniejsz światło z głównego na przykład na lampkę nocną. Od razu zrobi się atmosfera sprzyjająca wpadnięciu w ramiona Morfeusza. Staraj się nie korzystać z telefonu.

Sypialnia musi być także odpowiednio wietrzona. Najlepiej robić to codzienne, nawet jeśli na zewnątrz panuje mróz. Świeże powietrze sprzyja zasypianiu i spokojnej regeneracji mózgu nie tylko u dzieci. Kiedy śpimy w dusznym pomieszczeniu, budzimy się najczęściej z bólem głowy i bez humoru.

Kołdry 160×200 znajdziesz w ofercie Vege Home

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here