Czarter jachtów w Chorwacji - o czym pamiętać?

Chorwacja – piękny, wypełniony słońcem kraj, piękna pogoda i krajobrazy i życzliwi ludzie… W takich warunkach albo z myślą o tak wspaniałych wakacjach zdarza nam się czasami zapominać o naprawdę ważnych sprawach, które wydają nam się w tej scenerii niemożliwe. O czym zatem trzeba pamiętać podczas czarteru jachtów w Chorwacji?

1) bezpieczeństwo – to podstawa

W słońcu, pośród pięknego krajobrazu na pewno jest nam bardzo łatwo zapomnieć o bezpieczeństwie. A niestety jest to dość kluczowa sprawa. Przede wszystkim zwróćmy uwagę, że do czarteru jachtów w Chorwacji potrzebny jest tylko patent sternika jachtowego oraz świadectwo radiooperatora. Dokumenty te musi mieć tylko skipper łodzi.

Jednak jeśli bierzemy w rejs kilka osób, to takie wymagania formalne mogą być ciężkie do realizacji w praktyce. Warto zatem mieć na pokładzie drugiego sternika albo chociaż osoby, które pomimo braku patentów znają się na rzeczy.

2) odpowiedzialne zachowanie

Czarter jachtów w Chorwacji jest w zasadzie bardzo prostą sprawą – nic więc w zasadzie dziwnego, że wiele osób trochę traci głowę później. Dlatego też należy pamiętać o kilku sprawach. Przede wszystkim o zabraniu na pokład odpowiedzialnych osób. Takich, które nie będą piły alkoholu, organizowały imprez czy też skakały do wody.

Ponadto załoga powinna słuchać się skippera. Oczywiście nie oznacza to tego, że już nikt ma się nie bawić i wszyscy mają siedzieć sztywno. Zupełnie nie o to chodzi. Jednak ważne jest także to, aby po prostu pamiętać, że rejs choćby w najpiękniejszym miejscu na świecie i na bezpiecznych wodach, zawsze będzie miał w sobie nutę ryzyka.

3) odpowiednie firmy

Dzisiaj czarter jachtów w Chorwacji organizowany jest przez naprawdę wiele firm. Dlatego też wiadomo – nie każda z nich będzie reprezentowała jednakowo wysoki poziom łodzi, czy organizacji rejsu.

Trzeba stanowczo i zdecydowanie na to uważać, zatem wybierzmy firmę, która zorganizuje nam czarter jachtów w Chorwacji w sposób odpowiedzialny i ma dobrym sprzęcie. Warto sprawdzić, jakie ubezpieczenie jest oferowane, jakie są opinie i komentarze na temat danej firmy, co o niej mówią inni użytkownicy, jak sprawdzić, czy stan łodzi jest odpowiedni. Ponadto przed każdym czarterem jachtu w Chorwacji należy albo obejrzeć z armatorem łódź, którą wypożyczamy albo też zrobić jej dokumentację fotograficzną.

Czarter jachtów w Chorwacji organizuje Agencja żeglarska Kubryk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here