Czy praca wojskowego się opłaca?

Ile zarabia wojskowy?
Jak pewnie dobrze wiecie, praca wojskowego nie jest usłana różami. Żołnierze dużo ryzykują, ponadto wymagana u nich jest sprawność fizyczna na nieprzeciętnych poziomie i umiejętności takie jak chociażby strzelanie z broni czy walka. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto zająć się taką pracą i co idzie za tym ile będą zarabiać. Wiadomości są dosyć satysfakcjonujące . Należy oczywiście brać pod uwagę stopień wojskowy. Najniższy w randze jest szeregowy lecz i on może się pochwalić niezłą sumką pieniędzy. Jego wynagrodzenie to około 3,200 złotych brutto.
Warto też wiedzieć, że stopni wojskowych jest bardzo dużo, Najwyższy w randze żołnierzy, czyli generał, zarabia około 16 tysięcy złotych brutto. Widać więc, że choć praca jest to bardzo trudna, wymagająca nienagannej sprawności i umiejętności wychodzącej poza przeciętności, nie zapominając o dużym ryzyku jaką niesie taka praca,wojskowi są jednymi z najlepiej zarabiających ludzi w Polsce,
Za co żołnierze dostaną podwyżki?
Od 2019 roku żołnierze dostali duże podwyżki, które wahają się od około 380 złotych do 500. W dodatku w skład wynagrodzenia wojskowego wchodzą różne dodatki (za długoletnią służbę wojskową, motywacyjny, wyrównawczy, służbowy,specjalny) oraz inne zależności,takie jak zasiłek na zagospodarowanie, gratyfikacja urlopowa, dodatkowe uposażenie roczne, nagrody uznaniowe i zapomogi, nagrody jubileuszowe, należności za podróże i przeniesienia, dodatkowe wynagrodzenie, należności z tytułu pełnienia służby poza granicami państwa, należności pośmiertne.
Czy w dzisiejszych czasach warto być wojskowym?
Teraz już wiecie ile zarabia wojskowy. Wiele osób zdaje sobie sprawę jak ciężki jest to zawód, lecz zapewne kwoty są dosyć motywujące i zachęcające do służby. Warto wspomnieć o tym, że Ci starsi już generałowie czy porucznicy się starzeją, a my potrzebujemy wciąż to nowych i nowych rąk do „pracy”. Niestety młodzi ludzie nie są dzisiaj skłonni sami zapuścić się do wojska. Zapewne wpływ na to ma duże bezpieczeństwo w naszym kraju. Warto jednak przemyśleć dobrze tą decyzję, ponieważ świat ten staje się ciągle coraz bardziej niebezpieczny i powinniśmy pozostać czujni.

http://www.pouczyc.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here