Czy warto otwierać biznes franczyzowy z niewielkimi środkami własnymi na start

Początkujący przedsiębiorcy, którzy marzą o założeniu własnego biznesu, muszą zwrócić szczególną uwagę na kwestie finansowe. Sposobem na ochronę przed potencjalnymi długami i innymi problemami może być franczyza – Żabka to jedna z sieci, która oferuje taką współpracę.

Każdy biznes wiąże się z pewnym ryzykiem

Nieplanowane wydatki mogą się kumulować i piętrzyć, wciągając początkujących przedsiębiorców nawet w spiralę długów. Każdy, kto planuje utworzenie własnego punktu handlowego, musi być świadomy ryzyka – zwłaszcza w niepewnym okresie związanym z pandemią koronawirusa i nadciągającym kryzysem ekonomicznym. Pomysłów na własną działalność jest wiele: może to być na przykład samodzielny punkt lub część franczyzy. Czy warto otwierać biznes, dysponując na start niewielkimi środkami finansowymi?

Czym różni się franczyza od sklepu prywatnego budowanego od podstaw?

Franczyza oznacza system sprzedaży towarów, usług i technologii oparty na prawnej i finansowej współpracy niezależnych od siebie podmiotów. Po przeciwnych stronach relacji znajdują się odpowiednio franczyzodawca, który oferuje swoją wiedzę i dostęp do gotowej infrastruktury, oraz franczyzobiorca, odpowiedzialny za zarządzanie na lokalnym szczeblu. W praktyce niesie to za sobą pomoc w zakresie marketingowym i logistycznym oraz wsparcie w sektorze IT. Jedną z najpopularniejszych sieci funkcjonujących w ten sposób jest Żabka – franczyza i opinie 2020 na jej temat są odbierane bardzo pozytywnie.

Budowanie prywatnego sklepu od podstaw jest dużo trudniejsze i bardziej kosztowne z uwagi na brak zaplecza reklamowego oraz rozpoznawalnego szyldu i nazwy. Nie mamy także dostępu do przygotowanej wcześniej infrastruktury. W przypadku całkowicie własnego biznesu systemy logistyczne i marketingowe są budowane przez długie lata. Przedsiębiorcy prowadzący lokal w modelu franczyzy, mimo obowiązku odprowadzenia pewnego procentu dochodów do sieci, zazwyczaj zachowają w portfelu więcej pieniędzy niż osoby, które prowadzą punkt handlowy całkowicie samodzielnie. Z tego względu, dysponując niewielkimi środkami pieniężnymi, warto rozważyć oferty franczyzodawców.

Żabka: franczyza niewielkich sklepów. Czy warto postawić na taki sposób prowadzenia biznesu?

Warto pochylić się nad przykładem jednej z największych sieci franczyzowych obecnych w Polsce, czyli sklepach Żabka. Franczyza to interesująca propozycja dla osób, które są zainteresowane utworzeniem własnego punktu handlowego.

Istotną zaletą płynącą z wykorzystania oferty tego rodzaju jest możliwość konkurowania ceną od samego początku. Dzięki gotowym kontaktom z dostawcami i korzystaniu z przygotowanej infrastruktury logistycznej można pozwolić sobie na ustalanie konkurencyjnych cen i atrakcyjnych promocji. W swoim biznesie miejsce na to pojawia się dopiero po latach. Ponadto szyld Żabki jest rozpoznawalny przez aż 97 procent polskich konsumentów – to niezwykle atrakcyjna alternatywa dla zakładania swojego własnego punktu handlowego.

Żabka – franczyza: opinie 2020

Od 1 marca 2020 do 28 lutego 2021 roku obowiązuje atrakcyjna oferta otwarcia sklepu w sieci Żabka. Franczyza oferuje nowym przedsiębiorcom gwarantowany przychód netto na poziomie 16 000 zł przez pierwsze dwanaście miesięcy prowadzenia działalności. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków. Są to między innymi prowadzenie sprzedaży w każdy dzień w roku – z wyłączeniem Niedzieli Wielkanocnej oraz Bożego Narodzenia – oraz spełnienie wymagań weryfikacji jakości.

Zdecydowanym plusem dla nowych franczyzobiorców jest również możliwość uczestnictwa w wielu szkoleniach z dziedzin szczególnie interesujących dla świeżo upieczonych biznesmenów. Ponadto sklep jest na start w pełni umeblowany i zatowarowany. Jedynymi kosztami, jakie ponosi przedsiębiorca na samym początku, jest opłata za wstąpienie do sieci w wysokości 1 000 złotych, koncesja na napoje alkoholowe, zakup kasy fiskalnej oraz zaopatrzenie sklepu w lokalne produkty. Łączne wydatki na start zamykają się zatem w kwocie 5 tysięcy złotych. Dzięki temu dla początkujących biznesmenów doskonałym wyborem będzie właśnie dołączenie do sieci Żabka. Franczyza to opcja znacznie korzystniejsza pod względem finansowym niż startowanie z punktem pod własnym szyldem, który trzeba samodzielnie umeblować, zdobyć kontakty z dostawcami i zainwestować w reklamę… Zdecydowanie warto postawić pierwsze kroki w biznesie właśnie z Żabką – franczyza i opinie 2020 na jej temat potwierdzają, że to świetny wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here