Franczyza – nowy sposób na życie dla wielu osób dotkniętych koronawirusem

Pandemia pustoszy nie tylko środki komunikacji miejskiej, restauracje i stan psychiczny wielu osób. Uderza ona przede wszystkim w portfele. Stąd nowe pomysły na przetrwanie kryzysu. Jednym z nich może być współpraca franczyzowa.

Franczyza – czym jest, jak działa?

Franczyza polega na prowadzeniu jakiejś placówki, która podlega większej marce. Jednak sieć nie wysyła do danego miasta swojego pracownika, który by się tym zajmował, a liczy na lokalnych kandydatów, którzy dobrze rozumieją lokalne realia. Powoduje to korzyści dla dwóch stron – franczyzodawca może zawsze liczyć na aktualne informacje o gustach klientów, dobrze prowadzony biznes dostosowany do ich potrzeb i prowadzącego, który będzie wiedział, gdzie znaleźć osoby do zatrudnienia w lokalu. Franczyzobiorca uzyskuje jeszcze więcej. Oczywiście musi się on dzielić swoim zyskiem, ale w ramach tego nie płaci za marketing. Może działać w sprawdzonym systemie, którym zarządzają doświadczone osoby. Funkcjonowanie pod egidą znanej firmy sprzyja zainteresowaniu klientów. Dużo większa część z nich zdecyduje się na skorzystanie ze znanego lokalu, nawet jeśli nie charakteryzuje się on opinią najlepszego. Wynika to z podstawowych mechanizmów psychicznych – lubimy to, co znajome. Wiemy, czego się spodziewać po lokalu franczyzowym. Smaki potraw, oferta, menu, wszystko jest w miarę zunifikowane. Dlatego tak wiele osób wciąż uczęszcza do sieci fast-foodów, choć mają świadomość, że nie jest to korzystne dla ich zdrowia. W Polsce też mamy sieci franczyzowe. Należy do nich np. Żabka. To sklep, który na stałe zagościł w krajobrazie dużych i małych miast. Przyjrzyjmy się, czy na współpracy z tą siecią franczyzową można zarobić i czy w ogóle się to opłaca.

Opinie – franczyza Żabka z nową promocją dla nowych franczyzobiorców

Franczyzobiorcy, którzy decydują się na podjęcie współpracy z siecią Żabka w 2020 roku, mogą liczyć na ciekawe zarobki. Sieć oferuje nawet 16 000 złotych netto miesięcznie, jeśli przez pierwszy rok będziemy działać zgodnie z jej standardami. Oczywiście nie wymaga się od nas 100% skuteczności. To stawka, której mogą pozazdrościć najbogatsi wchodzący na rynek w tym momencie pracownicy. Jest ona też zdecydowanie wyższa niż w przypadku, gdy podjęliśmy decyzję o budowaniu samodzielnie lokalnego sklepu, generowania jego obrotów, promowania go i dbania o niego. Franczyza Żabka jest też bardzo dobrze zorganizowana – producent ma gigantyczną sieć logistyczną, przez co może dostarczać produkty w wiele miejsc. To sprawdzone artykuły, które każdy Polak zna – marka odnotowuje rozpoznawalność na poziomie 97%. Co więcej, sieć jest znana z Żabka Cafe oraz usług pocztowych. Franczyza Żabka to takie 3 w 1 – sklep, placówka pocztowa, kawiarnia. Najpopularniejsza kawiarnia w Polsce, można rzec.

Opinie – franczyza Żabka – czy warto spróbować?

Franczyza Żabka poszukuje osób ambitnych, które chcą się wykazać. Nie ma tam miejsca na leniwe, oporne na rozwój jednostki. Prowadzenie sklepu to pewna gama wyzwań, ale sieć dostarcza nam wszelkich informacji, jak robić to skutecznie. Możemy wiele się nauczyć. Jest to zajęcie, które gwarantuje duże zarobki. Profil kandydata budują cechy, którymi pochwalić się może niewielu. Jeśli jednak czujesz się silny w dowodzeniu, potrafisz kierować zespołem, ciężko pracować i chcesz się rozwijać – warto spróbować. Franczyza Żabka w 2020 ze swoją ofertą zdecydowanie wyróżnia się na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here