Grecja

Grecja obok Tunezji czy Bułgarii jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na spędzenie wakacji.
Osoby wybierające się tam na wczasy najczęściej wybierają wyspy Rodos, Itakę czy Korfu.
Grecja zachwyca nas piaszczystymi plażami, piękną pogodą oraz malowniczymi kurortami.
Jak każde wyspiarskie państwo posiada wiele atrakcji oraz miejsc, w których każdy znajdzie coś dla siebie.
Wczasy Grecja all inclusive są skierowane dla osób lubiących nielubiących się martwić o nic, tylko spokojnie wypoczywać na zasłużonym urlopie. Wakacje all inclusive zapewniają nam przelot samolotem, posiłki oraz nieograniczony dostęp do baru.
Jednak jeśli jedziemy do Grecji z myślą o zwiedzaniu, opcja all inclusive raczej nie bardzo nam się przyda.
All inclusive skierowany jest bardziej dla osób wylegujących się w kurorcie lub posiadających dzieci, nie muszą się wtedy martwić o posiłek czy picie dla dziecka, które jest dostępne w każdej chwili, jak również napoje alkoholowe dla dorosłych.
Posiłki są w formie bufetu o stałych porach a napoje alkoholowe wydawane są do godziny 22. W restauracji musimy zachować odpowiedni ubiór oraz pamiętać o noszeniu specjalnych bransoletek.
Jeśli chodzi o dania zazwyczaj jest to kuchnia grecka a także międzynarodowa, za dodatkową opłatą możemy liczyć na dania wegetariańskie, jak również specjalne dla osób przebywających na diecie. Restauracje zazwyczaj wyposażone są w odpowiednie krzesełka do karmienia dzieci.
Osoby nastawiające się na aktywne spędzanie wakacji w Grecji powinny jednak z tego typu udogodnienia zrezygnować, ponieważ wybierając się na wycieczki nie zawsze wrócimy do hotelu na obiad za który zapłaciliśmy i wydajemy wtedy niepotrzebnie pieniądze na zakup jedzenia w tawernie.
Jeśli nie posiadamy zbyt dużych funduszy, warto jest wybrać się na taki wypoczynek w maju lub wrześniu, ponieważ ceny są dużo niższe a my tym sposobem możemy wydłużyć nasz pobyt z 7 do 11 dni.
Za wyjazd we wrześniu na 8 dni, all inclusive na Kretę zapłacimy około 2100 za osobę w hotelu czterogwiazdkowym. Ta sama oferta na przełomie lipca i sierpnia wyniesie nas już ok. 2700 zł. Wybierając się z dziećmi w porze wakacyjnej na okres 8 dni dla czterech osób zapłacimy już około 3700 zł za osobę w hotelu.
Miejscem, które warto zobaczyć w Grecji jest przede wszystkim Akropol w Atenach, góra Athos oraz najstarsze zabytki takie jak Mykeny i Tiryns.
Warto wybrać się też do Salonik gdzie królują piękne kościoły oraz można zwiedzić muzea. Będąc w Grecji nie można zapomnieć o Olimpii, która jest położona w świętym gaju oliwnym oraz o siedzibie bogów Olimp, czyli masywie górskim ze szczytem Mitikas.
Do zwiedzania jest jeszcze wiele pięknych wysp z których, każda skrywa coś niezwykłego, dlatego warto jest zaopatrzyć się na miejscu w samochód z wypożyczalni, ułatwi to przemieszczanie się w dogodnym dla nas czasie.
Dobrze jest przed zakupem wczasów, przejrzeć oferty kilku biur podróży, aby znaleźć dla siebie jak najlepsze rozwiązanie.
Musimy pamiętać, że wylot na takie wczasy jest zazwyczaj z kilku miast w Polsce, więc dobrze jest wybrać to najbliżej naszego miejsca zamieszkania.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here