Wciąż zbyt wiele osób utożsamia psich fryzjerów ze zbędnym luksusem i ekstrawagancją. To oczywiście mylne myślenie – pielęgnacja sierści, czy pazurów dla każdego czworonoga jest rzeczą niezwykle ważną. Zaniedbanie tych czynności nie tylko sprawia, że pies wygląda niechlujnie – to przede wszystkim groźne dla jego zdrowia.

Higiena psa

 Strzyżenie i dodatkowa pielęgnacja pupila nie jest zarezerwowana tylko dla psów wystawowych. Jeśli właściciel nie dba o odpowiednią higienę psa, naraża go tym samym na szereg problemów – od praktycznych (zawinięte pazurki, uszkadzające psie łapy), aż po zdrowotne. Tak jest zwłaszcza w przypadku psów z bardzo gęstą sierścią – skołtuniona i poplątana jest siedliskiem grzybów, insektów i bakterii. Ponadto, w źle pielęgnowanym owłosieniu czworonoga gromadzi się dużo kurzu, brudu i zanieczyszczeń z którymi zwierze styka się chociażby na spacerze. Większość właścicieli zaniedbuje obowiązki pielęgnacji psów, co prowadzi do problemów skórnych, utraty sierści, łysienia plackowatego, psich alergii, egzemy, czy przegrzania organizmu – niezwykle groźnego dla zdrowia zwierzaka.

Psi fryzjer nie taki straszny

Profesjonalni psi fryzjerzy, zwani również groomerami, znają się nie tylko na samym strzyżeniu czworonogów. To także specjaliści z dziedziny psich zachowań i zaburzeń emocjonalnych. Dlatego mogą pracować ze zwierzętami z różnymi problemami, a nawet ze zwierzętami agresywnymi. Nie musisz obawiać się o zachowanie swojego pupila – każdy pies musiał przeżyć swoją pierwszą wizytę u specjalisty i swoje pierwsze strzyżenie.

Oprócz samej wiedzy z dziedziny psich zachowań, fryzjer dla psów posiada też odpowiednie narzędzia, jak maszynki do różnego rodzaju sierści, ale także odpowiednie środki dezynfekujące. Przy tym, pies przez cały zabieg przebywa na specjalnym stanowisku, na którym fryzjer może go zapiąć specjalnymi pasami. Takie rozwiązanie jest komfortowe zarówno dla niego, jak i dla zwierzaka, który jest w pełni zabezpieczony. Dzięki temu i odpowiedniej wiedzy z zakresu behawiorystyki zwierzęcej, wizyta odbędzie się w odpowiedniej dla pupila atmosferze – pozbawionej stresu i ryzyka. Pamiętaj, że strzyżenie psów nie jest niczym groźnym!

Nie tylko strzyżenie

W Warszawie znajduje się coraz więcej profesjonalnych fryzjerów dla psów. Największą popularnością cieszą się profesjonalne salony, takie jak Psi Fryzjer na warszawskim Mokotowie. Oferta większości z nich wykracza poza standardowe strzyżenie. Wizyta to również kąpiel i czyszczenie psa, wyczesanie go i obcięcie pazurków – czynność o której wielu właścicieli często zapomina, albo którą boi się wykonać samodzielnie. W zakresie samego strzyżenia – profesjonalny groomer potrafi tak zaplanować zabieg, aby pies wyglądał ładnie, ale przede wszystkim był przygotowany na warunki pogodowe. Dodatkową, trudną do wycenienia zaletą korzystania z psich fryzjerów jest fakt, że profesjonalista zawsze może Ci doradzić jak pielęgnować pupila w domu, czym go karmić i przede wszystkim, może powiedzieć Ci o ewentualnych problemach zdrowotnych malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here