Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć?

Zbędne kilogramy są zmartwieniem wielu z nas. Odpowiednia dieta jest ważna, ale bez aktywności fizycznej, nie osiągniemy pięknie wyrzeźbionej sylwetki. Stracimy na wadze, jednakże efekt może nie być do końca zadowalający. Metod na osiągnięcie wyznaczonego celu jest mnóstwo. Od porannych ćwiczeń w domu, przez zajęcia taneczne, po siłownie i zajęcia z trenerem personalnym, który poprowadzi nas przez szereg wyczerpujących ćwiczeń. Jeśli jednak trener nas nie przekonuje i wolimy ćwiczyć na własną rękę, ważne aby wiedzieć w jaki sposób.
Jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć?
Dla osób zaczynających przygodę z siłownią, ważną kwestią jest kondycja. Jeśli chcemy schudnąć na całym ciele, a nie wybranej partii, najlepszym rozwiązaniem jest trening aerobowy. Najlepiej nada się do tego bieżnia, rowerek czy nawet skakanka. Powinniśmy wykonywać go 3 razy w tygodniu przez 40-60 minut. Tu najczęściej zaczynają się problemy. Aby nasz organizm zaczął spalać tkankę tłuszczową należy ćwiczyć minimum pół godziny. Dopiero wtedy zaczyna on pobierać rezerwę energetyczną. Dlatego właśnie dla osób ze słabą kondycją może być to problematyczne. Jeśli pół godziny to dla nas za dużo, powinniśmy zacząć stopniowo. W takim przypadku przed wykupieniem karnetu na siłownię, warto biegać 15 minut dziennie. Stopniowe wydłużanie czasu i trasy przystosuje nasz organizm do większego wysiłku. Wówczas możemy spróbować swoich sił na siłowni. Należy pamiętać o rozgrzewce poprzedzającej każdy większy wysiłek fizyczny. Unikniemy dzięki temu niechcianych kontuzji, a rozciąganie po treningu zapobiegnie nadmiernym zakwasom.
Jeżeli planujemy zrzucić zbędne kilogramy z wybranej partii ciała, najlepiej zapisać się na odpowiednie zajęcia. Wiele siłowni oferuje treningi na mięśnie brzucha czy ud. Jeśli jednak takich nie znajdziemy, najlepszym wyjściem jest rozeznać się jakie przyrządy siłownia oferuje. Mogą to być ławki do brzuszków, stacjonarna poręcz czy orbitek. Najłatwiej zwyczajnie zapytać osoby dostępne na siłowni, który przyrząd najlepiej nam posłuży.
Należy pamiętać, że jakikolwiek trening, przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wówczas, gdy będzie wykonywany systematycznie. Ćwiczenia wykonywane okazjonalnie mogą nas jedynie zmęczyć, a efektów i tak nie zobaczymy. Jeśli mamy problem z motywacją, najlepiej uczęszczać na zajęcia grupowe lub zwyczajnie chodzić na siłownie w towarzystwie. Wzajemna motywacja może zdziałać cuda.
Kolejną ważną rzeczą jest dieta. Odpowiednio dobrana pomoże wypracować mięśnie i poprawić naszą wydajność. Należy pożegnać się z podjadaniem. Trzeba także jeść odpowiednią ilość kalorii, aby mieć wystarczającą ilość energii. Głodzenie się w tym przypadku może przynieść fatalne skutki, w tym mocne zmęczenie lub nawet omdlenia.
Przy treningach należy również brać pod uwagę, że efektów trzeba spodziewać się na centymetrze, a nie na wadze. Ważąc się, możemy schudnąć niewiele, ale wyglądać znacznie lepiej. Wszystko to dlatego, że masa mięśniowa i tłuszczowa mogą ważyć tyle samo, ale ta pierwsza jest znacznie mniejsza.

http://www.miss-fit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here