Stalki do noży

Zestaw profesjonalnych noży to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Wygodne, z dobrej jakości ostrzem pozwolą szybko i z radością przygotowywać ulubione potrawy. Czym się kierować przy wyborze noży i jak potem właściwie o nie dbać? Co zrobić, żeby przywrócić nożom ostrość?

Jakie noże do kuchni sprawdzą się najlepiej?

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez zestawu porządnych noży. Aby gotowanie było przyjemne, najlepiej wyposażyć kuchnię w co najmniej kilka noży. Inni pozwoli szybko pokroić warzywa, inny sprawdzi się, jeśli chodzi o mięso, jeszcze inny przeznaczony jest do krojenia pieczywa. Każdy ma inną wielkość oraz rodzaj ostrza.
Bardzo ważne, by wszystkie kuchenne noże wyposażone były w wygodną rękojeść. Ta musi stabilnie leżeć w dłoni, nie powinna się ślizgać czy uniemożliwiać szybkiego, komfortowego krojenia. Niezwykle istotne są ostrza – najlepiej, by były wykonane z wysokiej jakości stali, ostre, odporne na uszkodzenia i stępienie.

Zasady dbania o kuchenne noże

Każdy, nawet najlepszy nóż, z czasem może stracić swoje właściwości. Aby opóźnić ten proces, o noże trzeba właściwie dbać. Po pierwsze, należy odpowiednio je przechowywać, unikając obijania się o inne przedmioty – te mogą stępić ostrze. Po drugie, noże zawsze lepiej myć ręcznie, używając delikatnych detergentów, które nie będą miały negatywnego wpływu na stal.
Co zrobić, jeśli w wyniku intensywnego użytkowania nóż w końcu się stępi? Nie trzeba od razu wymieniać kompletu noży na nowy. Doskonale sprawdzi się specjalna stalka do noży, która szybko przywróci ostrzom ich pierwotne właściwości.

Stalka do noży – jaką wybrać, gdzie kupić odpowiednią?

W każdej kuchni, czy to domowej, czy profesjonalnej, powinna naleźć się dobrej klasy stalka do noży. To prosty, ale niezwykle praktyczny gadżet, który pozwoli w kilka minut naostrzyć wszystkie stępione noże.
Żeby efekt był zgodny z oczekiwaniami, trzeba jednak postawić na ostrzałkę wysokiej jakości. Stalka do ostrzenia noży musi być wykonana z mocnego, twardego materiału, powinna posiadać stabilnie leżącą w dłoni rękojeść. Na poszukiwania odpowiedniej stalki najlepiej wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu z akcesoriami kuchennymi albo do sklepu gastronomicznego. Tam wybór jest największy, a sprzedawcy służą fachową radą.

Stalki do noży dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here