włosy
fot.: pexels.com

Czasem wcale nie ma potrzeby odwiedzania fryzjera, aby zadbać o swoje włosy. Zbędne okazują się też drogie kosmetyki, które mają zbliżone działanie do innych dostępnych na rynku. Niewiele kobiet o tym wie, jednak istnieje wiele sposobów na skuteczną pielęgnacje włosów w domowym zaciszu. Oto kilka porad na to, jak wzmocnić włosy i poprawić ich kondycję. 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/najlepsze-domowe-sposoby-pielegnacje-wlosow/

Domowe płukanki

Najprostsze sposoby, niejednokrotnie okazują się najlepsze. Właśnie dlatego, warto wykonywać domowe płukanki, których skład można dostosować do odmiany i potrzeb włosów. Mogą one zostać przygotowane z takich składników jak m.in. rumianek, łopian, kawa, ocet jabłkowy i wiele innych. Warto samodzielnie wykonać z nich różnorodne mikstury, które z czasem zapewnią włosom blask i gładkość.

Płukanki nakłada się na umyte włosy, a następnie spłukuje chłodną wodą. Pozwoli to na zamknięcie łusek włosów. Przed wykonaniem zabiegu, warto zwrócić uwagę na swój ubiór, gdyż płukanki mogą farbować.

Zbilansowana dieta

Pielęgnacja włosów to tylko jeden ze sposobów na osiągnięcie dobrej kondycji. Należy pamiętać, że za to, jak wyglądają nasze włosy w dużym stopniu odpowiedzialna jest również dieta. Aby włosy były odpowiednio nawilżone i odżywione, warto uzupełnić ją w witaminy A, B oraz E, tłuszcze a także minerały. Przydatne jest również picie co najmniej od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej dziennie.

Ponadto, istotne jest oczyszczenie organizmu z toksyn. Z codziennego jadłospisu powinno się wykreślić żywność i dania wysoko przetworzone, ograniczyć kawę i herbatę, czy też zrezygnować ze słodyczy. Zamiast tego, każdy posiłek powinien obfitować w takie produkty jak m.in. chude mięso, ryby, pieczywo pełnoziarniste, ryż brązowy, nasiona słonecznika, sałatę, brokuły, truskawki oraz jabłka.

Prowadzenie odpowiedniej diety może przyczynić się do zdrowych włosów i paznokci, zatrzymaniu łojotoku, bujnych włosów, silnych paznokci oraz usunięcia toksyn. Oprócz tego, warto pamiętać, że włosy i paznokcie potrzebują składników mineralnych takich jak cynk, miedź oraz krzem.

Przeczytaj też: http://nieoficjalnie.pl/czy-spanie-z-mokrymi-wlosami-jest-niezdrowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here