Jak odpowiednio przeprowadzić demakijaż, by pozbyć się tuszu do rzęs?

Demakijaż jest najważniejszym elementem codziennej pielęgnacji, jednakże może być naprawdę trudny. Zwłaszcza usunięcie tuszu do rzęs bywa skomplikowane – jego tłusta konsystencja i kolor nie chcą schodzić. Dowiedz się, jak przeprowadzić demakijaż, by pozbyć się make-upu na dobre.

Konieczny demakijaż rzęs

Dokładne oczyszczenie rzęs z resztek tuszu jest konieczne. Trzeba to zrobić codziennie – niestety, pozostający na rzęsach tusz bywa bowiem szkodliwy dla ich kondycji i długości. Na dodatek rzęsy łapią bardzo wiele zanieczyszczeń – kurz, niewidzialne włókna, pot. To te małe włoski sprawiają, że nie wpadają one do oczu, ale wszystkie zabrudzenia pozostają na rzęsach. Demakijaż jest więc także okazją do oczyszczenia.

Drobne zanieczyszczenia mogą sprawić, że nowe warstwy tuszu do rzęs nie będą zbyt ładnie wyglądać. Demakijaż jest zatem naprawdę koniecznością, nawet jeśli używasz dobrej jakości kosmetyków znanych marek, jak na przykład L’Oréal Million Lashes. Najczęściej przetarcie oczu nie wystarczy, by na dobre pozbyć się z nich tuszu.

Ułatw sobie demakijaż rzęs

Tusze do rzęs mogą być naprawdę różne. Jedne są mniej lub bardziej gęste, inne są bardziej lub mniej tłuste. Ich usuwanie z reguły jest dość skomplikowane, nawet jeśli użyjesz lepszego kosmetyku, jak Million Lashes. Każdy tusz ma zupełnie inne działanie. Demakijaż bywa kłopotliwy zarówno w przypadku pogrubiającego tuszu Million Lashes, jak i wydłużającego czy wykręcającego włoski.

Tusz z reguły dość mocno zasycha na rzęsach. Demakijaż możesz sobie ułatwić, kładąc na oczy podgrzany ręcznik lub ciepły kompres z wilgotnej ściereczki. Pomoże ci to rozpuścić tłusty preparat i z dużo większą łatwości go usunąć. Możesz także najpierw wziąć prysznic, a dopiero potem usunąć tusz Million Lashes. Nie musisz namaczać twarzy, para wodna poradzi sobie z zaschniętą maskarą, więc później łatwiej będzie ją usunąć.

Mleczko do demakijażu czy płyn micelarny?

Problem w usunięciu tuszu z rzęs polega tak naprawdę na tym, że delikatnych okolic oczu nie można pocierać wacikiem. Powinno się go tylko przyłożyć, ewentualnie subtelnym ruchem usunąć nadmiar kosmetyku. W krótkim kontakcie tusz do rzęs może nie zdążyć się rozpuścić i zetrzeć.

Właśnie z tego względu o wiele lepiej działa płyn micelarny. Przyciąga on zanieczyszczenia i drobinki tuszu, skutecznie usuwając je z rzęs.

Inne sposoby na usuwanie tuszu do rzęs

Tusz do rzęs, tak trwały jak Million Lashes, może być naprawdę uparty, jeśli chodzi o demakijaż. Klucz stanowi rozpuszczenie jego konsystencji, co najlepiej jest wykonać za pomocą tłuszczu.

Jeśli nie masz pod ręką kosmetyków do demakijażu, sięgnij po tłusty krem, a jeszcze lepiej – oliwę z oliwek. Twoja skóra i rzęsy będą ci za to wdzięczne, ponieważ mają bardzo duże właściwości odżywcze. Jeśli chcesz usunąć tusz Million Lashes, przecieraj powiekę ruchami podłużnymi z góry na dół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here