Jaka ilość punktów karnych?

Każdy kierowca zobowiązany jest to poruszania się po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jest to oczywiście jasne. Niestety wielu kierowcom zdarza się częściej lub rzadziej do naruszania przepisów ruchu drogowego. Trzeba jednak w takiej sytuacji liczyć się z mandatem oraz nałożeniem punktów karnych.

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie ile punktów karnych można mieć. Kwestię tę dokładnie regulują wspomniane już przepisy ruchu drogowego. Kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy krócej niż jeden rok mogą posiadać na swoim koncie maksymalnie dwadzieścia punktów karnych. Po przekroczeniu tej granicy prawo jazdy zostanie takiemu młodemu kierowcy odebrane. Inaczej sytuacja ta wygląda w przypadku kiedy kierowca posiada prawo jazdy dłużej niż jeden rok. W takiej sytuacji maksymalna liczna punktów jaką może posiadać kierowca wynosi dwadzieścia cztery punkty karne. Po przekroczeniu dwudziestu czterech punktów karnych prawo jazdy zostanie odebrane.

Co w sytuacji kiedy policja odbierze prawo jazdy? W jeśli taka sytuacja się zdarzy w lepszej sytuacji są kierowcy, którzy prawo jazdy posiadali dłużej niż rok. Jeśli zostanie im ono odebrana za przeczenie liczby punktów karnych muszą oni ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Nie muszą jednak ponownie przechodzić kursu. Inaczej jest w przypadku osoby, która prawo jazdy posiadała krócej niż jeden rok. W takim przypadku kierowca traci prawo jazdy całkowicie. Oznacza to, że aby znów mógł posiadać dokument musi ponownie przejść cały kurs na prawo jazdy, a następnie zdać egzamin.

Ważne jest jednak to, że punkty karne ulegają zatarciu. Każdy punkt karny jaki kierowca otrzyma ważny jest przez jeden rok. Oznacza to, że jeśli dziś otrzymamy punkty karne to po upływie jednej roku zostaną one anulowane.

Za co można otrzymać największą liczbę punktów karnych? Najwyższa liczba punktów jaką można otrzymać za dane wykroczenie to dziesięć. Taką liczbę punktów można otrzymać m.in. za jazdę pod wypływem alkoholu powyżej 0,2 promila, ale nie więcej niż 0,5 promila. W takim przypadku prawi jazdy zostanie odebrane.

http://www.przedsiebiorczapani.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here