Zmarszczki mogą pojawić się już po 30. roku życia. Starzejąca się skóra nie jest niczym nienormalnym, ale nie każdy z nas lubi jej wygląd. Dzisiaj mamy jednak pełną gamę metod, aby walczyć z upływającym czasem.

Widoczne na skórze zmarszczki spędzają ci sen z powiek? Chcesz pozbyć się ich szybko i skutecznie? Rozwiązania są dwa – pierwsze z nich to odpowiednio dobrane kosmetyki i zabiegi kosmetyczne, drugie to zabiegi medycyny estetycznej. Na co warto się zdecydować?

Dobór odpowiedniego postępowania ze zmarszczkami będzie zależał przede wszystkim od tego, z jakim ich rodzajem mamy do czynienia, a także jak bardzo są one głębokie. Warto też wskazać, że na powstawanie zmarszczek wpływa wiele innych czynników poza czasem – one również są w stanie przyspieszyć starzenie się skóry. Zatem najlepiej działać kompleksowo – wtedy będzie można uzyskać najlepsze rezultaty.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe

W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Zawierają pełną paletę składników, których zadaniem jest poprawa jędrności i spłycenie zmarszczek. Zaliczają się do nich między innymi witamina E, witamina A, koenzym Q10, kwas hialuronowy. Znajdziemy je również w naturalnych preparatach bazujących na bogatych olejach i masłach roślinnych.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe stanowią bardzo ważny element codziennej higieny cery. Nawilżają ją, natłuszczają i chronią przed czynnikami zewnętrznymi. Są w stanie opóźnić proces powstawania zmarszczek, niemniej jednak nie są w stanie usunąć ich całkowicie. Mogą pomóc głównie w przypadku zmarszczek płytszych, nie radzą sobie tak dobrze ze zmarszczkami głębszymi i mimicznymi.

Zabiegi kosmetyczne

W gabinetach kosmetycznych możemy skorzystać z różnorodnych zabiegów skoncentrowanych na zmarszczkach – bazują one przede wszystkim na peelingach, które złuszczają naskórek, a także na maseczkach bogatych w składniki aktywne, na przykład pochodzące z alg. Wzbogacone o masaż są w stanie dać bardzo dobre rezultaty, ale muszą być prowadzone systematycznie.

Musimy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie zabiegi są skuteczne – mogą pomóc skórze, na której dopiero zaczynają formować się zmarszczki, mogą też zmniejszyć widoczność tych głębszych, ale nie usuniemy ich całkowicie.

Zabiegi medycyny estetycznej

Jeśli zależy nam na skuteczności, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie medycyna estetyczna, która oferuje nam szeroką gamę specjalistycznych zabiegów, także przeciwzmarszczkowych. Medycyna estetyczna lokuje się pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a zabiegami chirurgii plastycznej – jest jednocześnie bardzo skuteczna i przy tym mało inwazyjna.

Wśród najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki znajdują się wstrzykiwanie w skórę preparatów na bazie kwasu hialuronowego oraz botoksu, czyli toksyny botulinowej. Botox najlepiej działa na zmarszczki mimiczne, z kolei kwas hialuronowy na pozostałe zmarszczki wokół oczu, ust, nosa.

Zabiegi medycyny estetycznej są skutecznie, ale też bezpieczne. Warto przy tym pamiętać, że nie dają trwałych efektów – botox daje rezultat widoczny przez około 6 miesięcy, z kolei kwas hialuronowy od 6 do 12 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji.

Więcej informacji dotyczących medycyny estetycznej można znaleźć na stronie Centrum Medycznego Plus Med z Kielc na stronie: https://plusmed.info.pl/medycyna-estetyczna/.

Walka ze zmarszczkami – o czym jeszcze należy pamiętać:

  • pij dużo wody każdego dnia
  • nie stresuj się i regularnie się relaksuj
  • prowadź zbilansowaną dietę
  • wysypiaj się
  • nie opalaj się – stosuj kosmetyki z filtrem UV
  • nie stosuj używek – nie pal papierosów, nie pij alkoholu
  • pamiętaj o codziennym zmywaniu makijażu
  • stosuj dopasowane do swojej cery kosmetyki
  • w trakcie nakładania kosmetyków wykonuj masaż skóry twarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here