Kupujemy nieruchomość w Ełku

Kupując nową nieruchomość należy pamiętać o kilku czynnikach wpływających na dalszy rozwój wypadków. Przede wszystkim zacznijmy od zdolności kredytowej, która im większa dla nas tym lepiej i zapewne będziemy chcieli z niej skorzystać. Jakże mały odsetek ludzi stać na zakup własnego mieszkania bądź domu bez kredytu!

Stąd wybierajmy ostrożnie i bank i walutę w której bierzemy kredyt. Często wiąże się on z wieloletnim spłacaniem rat kredytowych, a co jeśli stracimy pracę, zmienią się okoliczności lub odechce się nam mieszkać w Ełku?

Dlatego dobór naszego kredytodawcy jest tak istotny i stąd ta decyzja powinna być głęboko poparta wcześniejszą analizą naszych potrzeb mieszkaniowych. Jeśli jednak zdecydowali się już Państwo na zakup mieszkania w Ełku, warto wiedzieć też jakie biura sprzedaży mieszkań domów czy ziemi są w Ełku. Należy tu wymienić zapewne agencję WGN, MKwadrat czy Freedom, których fachowa pomoc może być nieoceniona.

Wiąże się to również z koniecznością zapłaty prowizji agentowi nieruchomości reprezentującemu konkretną firmę, ale proszę mi wierzyć, że często ta prowizja decyduje o tym czy zdobędziemy naprawdę upragnione lub wypatrzone mieszkanie bądź dom. Działając bez agenta narażeni jesteśmy również na wszelkie niebezpieczeństwa ze strony nieuczciwych ogłoszeniodawców. Agencje mają zawsze sprawdzone oferty.

Przejdźmy wreszcie do cen, które tak naprawdę stanowią bardzo istotną część informacji na ten temat. Nieruchomości na sprzedaż Ełk ma bardzo zróżnicowane. Od mieszkań w starym budownictwie, po nowy developing, czy też domy wolnostojące.

Mieszkanie dwupokojowe w nowym budownictwie, o metrażu nie przekraczającym za bardzo pięćdziesięciu metrów kwadratowych wiąże się z wydatkiem około dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych.
Stumetrowy apartament, nie urządzony oczywiście, w samym centrum Ełku wyceniany jest już na ponad czterysta tysięcy złotych.

Co do domów wolno stojących, to ich ceny zaczynają się w granicach troszkę poniżej pół miliona złotych. Cena idzie w górę wraz z metrażem oraz z luksusem dodanym, znalazłem ogłoszenia domów nawet i za półtora miliona złotych i więcej.

Zobacz też aktualne ogłoszenia nieruchomości w Babimost >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here