Maszyny cnc – w które warto inwestować?

Zakup maszyny cnc jest bardzo poważną decyzją. Zanim ją podejmiemy, należy zastanowić się, czy warto zakupić sprzęt zupełnie nowy, czy może model używany nie będzie złym wyborem. Zastanówmy się najpierw nad różnicą sprzętu używanego i tego prosto z taśmy produkcyjnej. Należy przyjrzeć się temu bardzo uważnie i nie działać pod wpływem impulsu, gdyż może to przynieść negatywne, kosztowne skutki. Przede wszystkim różnica widoczna jest w cenie. Używany produkt będzie tańszy, jednak nie warto porywać się tylko na ten argument. Pierwszą wątpliwością jest brak pewności, jak długo sprzęt był eksploatowany wcześniej i czy nie doszło do jego uszkodzenia.

Kupno nowej maszyny cnc jest bardziej klarowne. Na wstępie dokładnie znamy stan techniczny sprzętu, dostajemy jego atesty i gwarancję, która jest niezwykle istotna, na wypadek usterki. Stary sprzęt tej gwarancji już nie będzie miał. Maszyna powinna też posiadać znak CE, będący dowodem na to, że sprzęt spełnia wymagania nawiązujące do dyrektyw zgodnych z prawem UE. Znaczy to, że kupujemy pewny sprzęt poddany wszelkim testom i analizom.

Należy jednak uważać na oszustwa. Jeśli maszyna ma oznaczenie, a brakuje odpowiednich dokumentów, sprawą mogą zająć się stosowne organy. Dlatego nowy sprzęt jest bezpieczniejszy pod względem regulacji prawnych.

Czym nie warto kierować się przy wyborze maszyny cnc?

Przede wszystkim wyglądem. Nie ma żadnej zależności pomiędzy wyglądem urządzenia a tym, jak powinno działać. Kwestie estetyczne są nieistotne. Kupując używany sprzęt faktycznie odczujemy różnicę w cenie. Jednak może ona przełożyć się na późniejsze koszta związane z ewentualnymi naprawami, których nie może pokryć gwarancja. Należy sprawdzić kondycję kontrolerów ruchu, które można nabyć w sklepie EBMiA.pl pod adresem https://www.ebmia.pl/sterowanie-maszyn-kontrolery-ruchu-c-287_998.html

Jeśli zależy nam na gwarancji najlepiej inwestować w produkty oznaczone znaną marką. Jest to pewniejszy i bezpieczniejszy wydatek. Dzięki temu bez stresu i na długi czas będziemy mogli cieszyć się pracą kupionej maszyny.

maszyny cnc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here