Nowe trendy w turystyce: Bałtyk już nie jest w modzie

Wiele osób, które decydują się na spędzenie letnich wczasów, wcale nie wybiera już dobrze znanych nam ‚miejscówek’ nad Bałtykiem – znanych i lubianych przez dzieci i starszych. Teraz, za tą samą cenę lub za dopłatą, Polacy decydują się na spędzenie wolnego czasu w egzotycznych miejscach. Wakacje w Zanzibarze? Wakacje w Turcji? Wakacje na Bali?
Statystyka wykazała, że Polacy zdecydowanie bardziej chętnie są w stanie dorzucić trochę gorsza i spędzić egzotyczne wakacje w terenie nieznanym sobie niż kolejny rok z rzędu jeść gofry w Ustroniu Morskim. Równie ciekawe okazało się, gdy ankietowani zamiast wybierać miejsca takie jak Hiszpania czy Grecja – wybierają Maroko czy Bali. Co takiego sprawia, że upragnionym miejscem nie jest już dłużej Bałtyk?
„Wydaje mi się, że to przede wszystkim kwestia temperatury powietrza i gwarantowanej dobrej pogody, na którą nie zawsze możemy liczyć nad Bałtykiem” – mówi jedna z ankietowanych.
Jest to oczywiście prawda – statystycznie szacuje się, że jeden na pięciu Polaków faktycznie decyduje się na wybór wakacji w terenach, które gwarantują słońce. Kolejny aspekt to inny rodzaj pożywienia – często egzotyczne owoce i inna kultura, którą okazję mają eksplorować konsumenci i osoby korzystające z wakacyjnej oferty. Innymi słowy – ciekawym faktem jest, iż rzeczywiście to, co wybierają konsumenci wydaje się czasem abstakcyjne, ale jak mówi jeden z nich – „Wolę pojechać na porządne wakacje raz w roku, odwiedzić coś, czego nie miałem okazji widzieć wcześniej, niż potem żałować, że zamiast odwiedzić Maroko, odwiedziłem Bałtyk i zjadłem pstrąga smażonego na głębokim tłuszczu”. Jest to jak najbardziej trafne spostrzeżenie dotyczące wczasów związanych z naszym polskim morzem – jedzenie tego samego jedzenia, które przygotować możemy w domu sprawia, że wypoczynek wydaje się nieco mniej atrakcyjny a to, co dla nas bywa nietypowe – jest jedynie typową przekąską lub potrawą dla osoby, która rzeczywiście przebywa w tym regionie częściej.
Zatem co może być zaletą spędzenia wakacji na Bali?
Przede wszystkim kolor wody i jej temperatura. Ankietowani opowiadają o fantastycznych wycieczkach i okazjach do nurkowania, które potrafią znaleźć i uznać za atrakcyjne, jeśli tak owe wydają się dla nich pasować idealnie. Większość turystów chwali śródziemnomorską kuchnię oraz okazję do eksploracji nowego terenu, który wydaje im się być prawdziwą odmianą, zdecydowanie zaraz po typowych już dla wielu atrakcjach związanych z morzem bałtyckim.
„Po prostu raz w czasie wakacji chciałabym się rzeczywiście opalić i cieszyć nowymi, letnimi ubraniami, a nie chodzić owinięta w szal i z kurtką przeciwdeszczową pod pachą” – mówi kolejna z ankietowanych.
Z tego wynika, że będąc faktycznie zainteresowanych wydaniem odpowiedniej sumy na wczasy, które związane mają być z relaksem, turyści preferują spędzenie czasu rzeczywiście w miejscu, które zapewnić im może komfort i ciepło na które liczą oraz nowo zwiedzone miejsca i niezapomniane wrażenia, nie musząc troszczyć się o nic innego, jak tylko relaks.

http://www.freehostel.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGrecja
Następny artykułWycieczka do Paryża

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here