szukanie pracy
fot. pexels.com

Zmiana pracy to ważny etap w życiu każdego człowieka. Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy pracy szukamy po raz pierwszy czy kolejny. Poznaj triki, które ułatwią ci przejść proces szukania nowej pracy bez bólu i zakończą się pomyślnie!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/wykorzystanie-czasu-podczas-szukania-pracy/

Zrób listę portali z ogłoszeniami o pracę

Najgorsze co może być, to niewiedza, gdzie możesz szukać pracy lub bardzo krótka lista takich portali. Niestety, ale zmniejsza to szansę na znalezienie pracy. Tak więc to, co warto zrobić przymierzając się do poszukiwań nowej pracy to lista miejsc, w których takie ogłoszenia o pracę się znajdują. Warto jest po prostu usiąść i przeszukać Internet, wypisując na kartkę te portale. 

Następnym krokiem będzie to, aby w wyznaczone dni siadać przed komputerem i przeszukiwać każdy z wypisanych portali. Dzięki temu możesz oceniać, gdzie jest najwięcej ogłoszeń atrakcyjnych dla ciebie, które portale lepiej odwiedzać często, a to wszystko sprzyja temu, że możliwie szybko znajdziesz pracę. Pamiętaj też, aby z taką listą siadać naprawdę regularnie, bo ma to ogromne znaczenie w szybkości znalezienia nowej pracy.

Zapisuj ogłoszenia

Jeden z najczęstszych błędów, który popełniają ludzie szukający pracy jest to, że wysyłają CV w miejsca, których później nie są sobie w stanie przypomnieć. Wygląda to mniej więcej tak, że po wysłaniu CV i upływie krótszego lub dłuższego czasu odzywa się firma i jest zainteresowana rozmową, a my nawet nie pamiętamy, że wysyłaliśmy do niej CV. Trudno byłoby spamiętać wszystkie organizacje, gdzie wysłaliśmy to CV, natomiast nie jest to żadne wytłumaczenie.

Następstwem takiego podejścia może być nieudane przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej, ponieważ ty jako potencjalny nowy pracownik nie będziesz nawet miał odniesienia do tego nowego miejsca pracy, nie będziesz wiedział co tam było, o co możesz zapytać i co to w ogóle jest za firma. Takie podejście nie jest profesjonalne.

Pamiętaj więc, aby skopiować treść ogłoszenia, na które w odpowiedzi wysyłasz CV i gromadzić je w specjalnym folderze. Później możesz wrócić do takiego ogłoszenia, poczytać więcej o firmie i odnieść się na rozmowie do wypisanych obowiązków. To z pewnością sprawi, że w oczach osoby rekrutującej będziesz prezentować się po prostu profesjonalnie.

Przeczytaj też: http://www.czyzyny.pl/co-warto-zwiedzic-w-wielkiej-brytanii/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here