szlifierka kątowa
fot. pexels.com

W domowym majsterkowaniu przyda nam się wiele narzędzi, które z czasem będziemy użytkować. W trakcie kompletowania swojego zestawu majsterkowicza powinniśmy również przyjrzeć się szlifierkom kątowym, które powinny się w takim zestawie znaleźć.

Zobacz też: http://radiobc.pl/jaka-szlifierke-katowa-wybrac/

Szlifierka kątowa – do czego służy?

Szlifierka kątowa służy głównie do szlifowania oraz przecinania twardych krawędzi powierzchni, np. betonowych, ceramicznych lub metalowych. To narzędzie w szybki sposób pozwala nam na uzyskanie gładkiej powierzchni materiału.

Poza szlifowaniem może również służyć do cięcia różnych powierzchni – dużych i twardych. Szlifierka kątowa, która a możliwość regulacji obrotu i odpowiednią końcówkę może być również wykorzystywana na polerowania.

Jakie są szlifierki?

Na rynku są szlifierki kątowe akumulatorowe i elektryczne. Oznacza to, że ma zasilanie albo akumulatorowe albo elektryczne. W przypadku zasilania akumulatorowego nie ogranicza nas żaden kabel, a także mamy większe możliwości.

Jednakże do domowych prac najlepiej sprawdzi się jednak zasilanie sieciowe. Ponieważ akumulator podczas bezczynności może stracić swoje najważniejsze właściwości i przestanie prawidłowo działać.

Wybierając odpowiednią szlifierką kątową musi również sprawdzić jej moc. Do domowego użytku wystarczy nam taka, która ma moc od 600W do 1000w. Cięższe prace wymagają większej mocy, jednakże na potrzeby domowe nie ma po co przepłacać.

Powinniśmy również przy zakupie zwrócić uwagę na kilka innych parametrów. Mowa o płynnej regulacji obrotów, systemie antywibracyjnym, ograniczniku prądu rozruchowego, blokadzie samodzielnego rozruchu oraz innych dodatkowych elementach wyposażenia, jak np.: walizka do przenoszenia sprzętu.

Wybierając odpowiednią szlifierką zwracajmy uwagę również na markę produktu. Najlepiej zdecydować się na znanych producentów, których narzędzia już użytkowaliśmy i jesteśmy zadowoleni z ich pracy. Decydując się jednak na te z wyższej półki cenowej, polecamy zapoznać się z ofertą Makity, Boscha, Dewalta. Te szlifierki zadowolą nawet najbardziej wymagających majsterkowiczów.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/piekne-prezenty-handmade/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here