Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów kontynentem, który staje się ich celem podróży, jest obecnie Azja. I nic dziwnego- bogactwo jej kultur, różnorodność przyrodnicza oraz intrygujący, odmienny charakter każdego z jej krajów to tylko niektóre z powodów, jakie sprawiają, że obszar ten wydaje się warty poznania.

Wietnam, czyli kraj żyjących na wodzie

Wietnam to wyjątkowe państwo na mapie Azji. Mimo iż kojarzy się je przede wszystkim z krwawą wojną, która miała miejsce w połowie ubiegłego wieku na jego terenie, to obecnie prężnie rozwija swą turystykę, świetnie zdając sobie sprawę z tego, że fascynuje cały świat swoją egzotyką.

Państwo to leży nad Morzem Południowochińskim. Jednym z jego największych atrakcji jest delta Mekongu- czyli rzeki, która znajduje się na liście 10 najdłuższych rzek na Ziemi. Większość mieszkańców rejonu jej ujścia żyje na wodzie. To właśnie tutaj znajdują się słynne pływające domy, konstrukcje zbudowane na palach albo ogromne łodzie, które spełniają funkcję mieszkania. Nic zatem dziwnego, że kolorowe targi, jakie odbywają się na powierzchni morza, to jedna z największych atrakcji, jakie oferuje Wietnam. Wycieczki do tego kraju organizowane są więc z myślą o tym, aby europejscy turyści mogą na własne oczy zobaczyć niezwykłość tej kultury.

Wietnam wycieczki– jak się do nich przygotować?

Najważniejszą kwestią, od której należy rozpocząć przygotowania do podróży do Wietnamu, jest wyrobienie paszportu. Według wietnamskiego rządu turyści przy wlocie do kraju muszą legitymować się paszportem, który będzie ważny jeszcze przez rok od zakończenia wycieczki. Do przyjazdu do krajów takich jak Wietnam, Laos oraz Kambodża konieczne jest również posiadanie wizy, jaką należy wcześniej wyrobić.

Niezwykle ważną sprawą jest także profilaktyka, jaka rozpoczęta już przed wyprawą, z pewnością wpłynie na naszą kondycję podczas podróży, a tym samym pozwoli na intensywniejsze poznawanie niezwykłej kultury Wietnamu. Wycieczki do tego kraju wiążą się z zaleconymi szczepieniami. Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia przed wyjazdem do Azji warto zaszczepić się przeciw malarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here