Czasy, gdy kupno dobrego komputera do pracy lub multimediów związane było z ogromnym wydatkiem mamy już, na szczęście, za sobą. Najlepsze sprzęty komputerowe wciąż kosztują krocie, ale w całkiem przyzwoitej cenie można kupić urządzenia ze średniej półki cenowej, które będą miały wystarczająco dobre parametry do pracy, obsługi programów graficznych, a nawet do większości gier.

Zakupy komputerowe – mogą być łatwe i niedrogie

Wybierając komputer warto kierować się nie tylko ceną i przekazem reklamowym, który zachwala wybrany model PC, ale również parametrami technicznymi. Ekspert sklepu Morele.net zaleca dokładne porównywanie wybranych komputerów pod względem parametrów (procesora, karty graficznej, pamięci RAM). Pomocne w tym zadaniu są opcje porównywania w sklepach online oraz różnego typu tabele i poradniki zakupowe.

Komputery do pracy, a szczególnie do pracy nad multimediami i grafiką, powinny charakteryzować się szybkim procesorem, mocną kartą graficzną i dużą ilością pamięci RAM. Mile widziane będą również te komputery, które wyposażono w szybkie dyski SSD. Urządzenie można złożyć samodzielnie (wówczas zakup finalny bywa bardziej opłacalny cenowo) albo zdecydować się na gotowy zestaw. Gotowe urządzenia są składane w różnych konfiguracjach, niektóre można modyfikować, a ich zaletą jest fakt, że poszczególne komponenty są do siebie dopasowane i nawet wówczas, gdy jesteśmy totalnymi laikami w kwestiach komputerowych, nie musimy przejmować się dopasowaniem odpowiedniego procesora do płyty głównej.

Sposobem na zakup komputera w przystępnej cenie jest… czekanie na dobrą okazję. Sezonowe promocje, wyprzedaże i przeceny to świetna okazja do nabycia lepszego sprzętu komputerowego w dobrej cenie. Warto też zapisać się na newsletter w ulubionym sklepie komputerowym, by otrzymywać informacje o aktualnych ofertach specjalnych.

Laptop zamiast komputera stacjonarnego

Wybór laptopa w miejsce komputera stacjonarnego to spora oszczędność miejsca. Choć komputery przenośne bywają droższe od stacjonarnych (przy zbliżonych parametrach), to są coraz częściej wybierane jako dobra alternatywa do pracy. Jeśli szukamy wydajnego laptopa do prowadzenia firmy, pracy nad blogiem albo do obróbki zdjęć, to może być dobra decyzja – laptop gwarantuje większą niezależność od jednego miejsca pracy i dzięki temu można działać również zdalnie. Jeśli mamy w zwyczaju pracować na mieście i w terenie, przyda się również power bank, a sam laptop powinien być raczej lekki i charakteryzować się nie tylko wydajnością, ale również długim czasem pracy na baterii.

Zakupy komputerowe nie muszą wpędzać w długi – czasami wystarczy przejrzeć różne oferty online, sprawdzić aktualne promocje i gazetki, by znaleźć ciekawą ofertę specjalną. Nie ma sensu przepłacać i dlatego warto porównywać ceny w różnych miejscach i brać pod uwagę kilka modeli komputerów – może zamiana jednego z podzespołów na inny wystarczy, by znacząco obniżyć cenę, a jednocześnie nie stracić na wydajności urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here