Wyspa Bogów

Są takie miejsca, które chciałby odwiedzić każdy surfer i każdy rybak. Jedynym z takich miejsc jest indonezyjska wyspa Bali. To prawdziwy raj zarówno dla tych, którzy potrzebują kuracji słonecznej i tygodniowego smażenia się na plaży, jak i dla tych, którzy wakacje spędzają bardziej aktywnie. Zielone pola ryżowe, morze z surferami, kolorowe łodzie rybackie, szczęśliwi, uśmiechnięci mieszkańcy; tamtejsze życie wygląda jak z barwnych pocztówek. Rosnąca popularność wyspy wśród turystów jest uzasadniona.
Bali – wakacje, czyli, co na Bali i dlaczego?
Wyspa Bogów to przede wszystkim piękna, egzotyczna, tropikalna natura. Rozległe pola ryżowe, piękne krajobrazy, morze. O wodospadach Sekumpul mówi się, że są piękniejsze niż Niagara. Będąc w okolicy warto udać się też do Seririt i odwiedzić świątynię buddyjską oraz gorące źródła, które, jak twierdzą mieszkańcy, mają magiczną moc leczenie ran i chorób. Bali to również ogromny ogród botaniczny, rozległe urwiska, wulkany, kilkusetmetrowe przepaści, wysokie, zalesione szczyty górskie.
Prócz przyrody wyjątkowa na Bali jest też unikalna kultura i sztuka. Centrum balijskiej sztuki niezaprzeczalnie jest Ubud. To miasto oferuje wiele muzeów: Neka, Puri Lukisan, muzeum Renesansu Antonio Blanco, czy prywatne Muzeum Sztuki Agunga Raia. Balijskie malarstwo, rzeźba i architektura jest rozpoznawana i doceniana na całym świecie. Gdy już nasiąkniemy widokami egzotycznej przyrody i oddamy się kontemplacji balijskiej sztuki, przyjdzie czas na imprezę, a jeśli imprezy, to tylko w kurortach. Najsłynniejsze z nich, to: Kuta, Legian, Sanur. To mekka imprezowiczów i surferów. Tanie hotele, tłumy młodych ludzi, plaże i boski odpoczynek. Te miejsca to światowe centrum beztroski młodości.
Ci, którzy potrzebują duchowej odnowy i wyciszenia, też znajdą coś dla siebie. Bali liczy ponad 20 tysięcy świątyń; od potężnych, poważnych domów modlitwy do małych, przydrożnych kapliczek. Niektóre z nich cieszą się wyjątkową sławą, a ich moc jest owiana siecią legend. Największa ze świątyń jest Pura Besakih. Warto ją zobaczyć, choćby dla malowniczego położenia. Ta świątynia została wybudowana na zboczu wulkanu, niektórzy twierdzą, że zwiększa to potencjał duchowy miejsca.W Świątyni Świętego Źródła można odbyć rytualną, hinduską kąpiel. Niektórzy twierdzą, że bije z niej źródło mające nieprawdopodobną moc. Bali to też przepyszne jedzenie, targi pełne kolorów, zapachów i smaków oraz przemili mieszkańcy. Może warto w te wakacje poleżeć na czarnych plażach, pomodlić się w świątyni u zboczu wulkanu i spróbować przepysznych owoców morza? Trzeba pamiętać, że to miejsce turystycznie oblegane. Dla niektórych, to minus wyspy. Bali to miejsce tłoczne i gwarne. Inni podkreślają, że miło być wśród ludzi cieszyć się tym wspólnym, wszechobecnym eksplorowaniem egzotycznej natury i sztuki. Rosnąca atrakcyjność wyspy to zarówno zasługa przepięknej przyrody, fascynującej kultury, jak i przystępności cenowej. Loty na Bali nie należą do najdroższych, a sama wyspa oferuje wszystkie usługi za bardzo przystępne ceny.

http://www.mojpodroznik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBajpasy serca – co warto wiedzieć?
Następny artykułGrecja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here