Wielu z nas sądzi, że łysienie jest typowym zjawiskiem związanym ze starzeniem się. Jednakże powstawanie zakoli, czyli postępujące ubywanie włosów przy inii czoła, to problem dotyczący nawet młodszych osób.

Przyczyny powstawania zakoli

Nawet dwudziestolatkowie zastanawiają się, dlaczego powstają zakola w tak młodym wieku. Odpowiedzi na to pytanie może być kilka, ponieważ istnieją różne przyczyny łysienia. Często upatruje się ich źródeł w odczuwaniu długotrwałego, silnego stresu. W takim przypadku cały organizm ludzki gorzej funkcjonuje i pojawiają się różne oznaki pogorszenia zdrowia. Może dojść nawet do utraty włosów, które zaczyna się od powstawania zakoli.

To, dlaczego powstają zakola u ludzi, którzy nie przekroczyli sześćdziesiątego roku życia, może być spowodowane przez niezdrowy tryb życia. Za mało ruchu, zbyt wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera czy telewizora i nieodpowiednie odżywianie się, może być przyczyną łysienia w młodym wieku. Na skutek niedostarczania organizmowi odpowiedniej dawki różnych witamin i minerałów, ucierpi nie tylko wygląd, ale i zdrowie naszych włosów. Może to być przyczyną tracenia włosów.

Leczenie zakoli u mężczyzn

Zmieniając tryb życia na zdrowszy może się okazać, że jest to dobry sposób na zakola. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że przerzedzanie się włosów u mężczyzn w młodym wieku, może mieć podłoże genetyczne. Winowajcą w takim przypadku jest dihydrotestosteron (DTH). W wyniku genetycznej nadwrażliwości na tę pochodną testosteronu, mieszki włosowe stają się słabsze. Przez to powstają zakola u mężczyzn.

Utrata włosów przed ukończeniem sześćdziesiątego roku życia, często jest przyczyną pogorszenia zadowolenia ze swojego wyglądu i zmniejszenia pewności siebie. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób. Zakola u mężczyzn dwudziestoletnich mogą sprawić, że będą oni źle się czuć w gronie rówieśników z bujnymi czuprynami. Dlatego niektórzy panowie postanawiają ukryć łysienie całkowicie goląc włosy na głowie. Taki sposób na zakola nie zlikwiduje jednak problemu. W przypadku nadmiernej utraty włosów przed trzydziestką, należy udać się do lekarza i wykonać badania pozwalające wykryć przyczynę łysienia. Może to być bowiem objaw złego stanu zdrowia.

Chociaż utrata włosów może się wydawać problemem, istnieją na to sposoby. Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się zakoli u mężczyzn jest przeszczep włosów. Jest to trwały sposób na przywrócenie gęstości włosów. Warto rozważyć poddanie się takiemu zabiegowi, ponieważ utrata włosów w młodym wieku może obniżyć poziom pewności siebie. Zwłaszcza w takich przypadkach, kiedy inne metody leczenia (szampony, odżywki, tabletki) nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Więcej o usuwaniu zakoli dowiesz się na stronie http://www.drturowski.pl/blog/pl/najlepszy-sposob-na-zakola

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here