Zawiesia łańcuchowe wykonane ze stali z atestem

0
240

Pewnie niewiele osób się zastanawia, jak są przenoszone duże konstrukcje lub w jaki sposób przeładowuje się duże kontenery ważące niekiedy nawet po kilka ton. Przy tego rodzaju czynnościach wykorzystuje się zawiesia łańcuchowe, które są wykonane z wysokiej jakości, specjalistycznej stali odpornej na różnego rodzaju uszkodzenia.

Zawiesie łańcuchowe w przemyśle ciężkim

W przemyśle ciężkim muszą być wykorzystywane jedynie wysokiej jakości produkty, które są nie tylko wytrzymałe, ale ich jakość jest potwierdzona stosownymi certyfikatami. Nikt przecież nie będzie narażać ludzi na niebezpieczeństwo, a swojej firmy na straty, a więc nie wybierze zawiesi, które nie spełniają norm i mogą nie wytrzymać obciążenia.

Bardzo ważne jest, by zawiesia były dopasowane do warunków, w jakich będą używane, a także muszą być dostosowane do obciążenia i rodzaju ładunków, jakie będą przenosić. Czasami lepszym rozwiązaniem są zawiesia pasowe czy linowe, ale o tym powinien zdecydować fachowiec.

Korzyści ze stosowania zawiesi łańcuchowych

Z racji tego, że zawiesia można kupić w wielu różnych wariantach, to bez problemu każdy znajdzie idealny produkt do konkretnych zastosowań, który sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach.

Zawiesie łańcuchowe może być jedno-, dwu- lub czterocięgnowe, a ilość cięgien odpowiedzialna jest za nośność, co oznacza, że im więcej cięgien, tym cięższy ładunek można przenieść. Zawiesia wykonane z mocnej stali są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także bez problemu mogą być używane w temperaturze wyższej niż 100 stopni. Zaletą tego typu produktów jest fakt, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też i ścieranie.

Jak dobrać zawiesia łańcuchowe?

Przy wyborze zawiesi na początku należy przede wszystkim zdecydować, w którym sklepie je kupić. Najlepszym wyborem jest specjalistyczny sklep, w którym pracują doświadczeni fachowcy służący radą i pomocą. Zawiesia muszą być dobrze dobrane pod kątem ładunku, jaki będą przenosić, ale też i obciążenia i warunków pracy.

Należy uwzględnić wszystkie czynniki, gdyż nawet najmniejszy błąd może być tragiczny w skutkach i przynieść nie tylko straty finansowe. Jeśli ładunek nie będzie dobrze zabezpieczony, to również człowiek może ucierpieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here