zegarki szwajcarskie
fot. pexels.com

Mówi się, że najlepsze są tylko zegarki szwajcarskie, które cieszą się ogromną popularnością. Ich renoma płynie z precyzyjności wykonania, a także z niezawodnego mechanizmu, które znajduje się w środku. Dlaczego mówi się, jak w szwajcarskim zegarku? Skąd ta silna pozycja na rynku?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/skad-pochodzi-renoma-zegarkow-szwajcarskich/

Zegarki Swiss Made

Tak naprawdę chodzi o to, żeby zegarki posiadały technologię Swiss Made, a nie były robione w Szwajcarii. To specjalne oznaczenie, które stosuje się nie tylko na zegarkach na rękę, ale również na tych ściennych czy stojących.

To znak bardzo wysokiej jakości, który został uregulowany przez szwajcarskie prawo i określa pochodzenie mechanizmu zegarka oraz jego komponentów. Zegarek musi spełnić kilka wymogów, takich jak oparcie na koncepcji zgodnej ze szwajcarską jakością, a więc musi być stworzony z odpowiednim nakładem pracy, które zostały włożone w produkcję towaru na terenie Szwajcarii, pomimo tego, że mogą być do jego składu użyte części, które pochodzą z innych państw. Jednakże niektóre z komponentów muszą pochodzić ze Szwajcarii.

Oznaczenia

Sygnatura Swiss Made odnosi się zarówno do technicznych aspektów, wg których zostały stworzone zegarki, a także kwestii estetycznych. Zegarki te muszą być odporne na uszkodzenia, posiadać niezawodny mechanizm, a także być wykonane wg oryginalnego wzornictwa i klasycznej elegancji.

Oznaczenie Swiss Made ma już prawie 100 lat. Jego historia rozpoczęła się w 1922 roku, gdy Szwajcarzy oznaczali w ten sposób swoje zegarki, które eksportowano do USA. Tamtejsze prawo wówczas nakazywało, aby każdy produkt napływający do ich kraju był odpowiednio oznaczony, aby znano kraj, z którego napłynął. Wkrótce sygnatura zaczęła być znana na całym świecie, a dobra renoma zegarków spowodowała, że coraz więcej produktów, które nie pochodziły ze Szwajcarii znakowano również sygnaturą Swiss Made.

Zegarki te wcale nie kosztują tysięcy złotych, można kupić tańsze wersje znanych marek. Niemalże każdy może posiadać zegarek z sygnaturą Swiss Made.

Przeczytaj też: http://www.3pytania.pl/zatrudniamy-malarza-poznan/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here