Zwalczanie hemoroidów - skuteczne metody

Coraz więcej osób cierpi z powodu hemoroidów. Jakość żywności się pogarsza, żyjemy w ciągłym biegu, coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej — czy to w domu przed telewizorem, w samochodzie lub pracy. Wszystko to sprzyja obrzękowi hemoroidów. Aby naczynia krwionośne były w dobrym stanie, potrzebny jest ruch na świeżym powietrzu, zdrowa, bogata w błonnik dieta oraz czas na odpoczynek. Niestety, takie rzeczy ostatnimi czasy stają się dobrem luksusowym, dostępnym dla nielicznych.
Dieta oparta na fast foodach i niedobór ruchu sprawiają, że hemoroidy dokuczają coraz większej ilości osób. Co więcej, więcej osób ma ich cięższą postać – krwawiące hemoroidy nie tylko sprawiają dyskomfort podczas wydalania stolca lub siedzenia, ale również mogła łatwo ulec zakażeniom.
Krwawiące hemoroidy to niewątpliwie powód do udania się do lekarza. Nie należy próbować leczyć ich tylko na własną rękę. Oczywiście warto zaleconą przez lekarza kurację wspierać metodami domowymi, ale krwawiące hemoroidy wymagają obejrzenia przez proktologa. Konieczne jest stwierdzenie, czy nie wdał się już stan zapalny. Jeśli tak się stało najprawdopodobniej kurację należy zacząć od anybiotykoterapii, aby zwalczyć stan zapalny. Następnie przyjmuje się leki zmniejszające obrzęk — zarówno w postaci tabletek, jak i maści stosowanych miejscowo. Jeśli chodzi o domowe sposoby, to na krwawiące hemoroidy polecane jest przemywanie okolic odbytu naparem z szałwii lub kory dębu. Można także próbować smarować je miodem. W mniej nasilonych stanach ulgę przynoszą nasiadówki z rumianku. Do naparu rumianku również można dodać szałwii. Szałwia działa przeciwbakteryjnie, a także ściągająco, rumianek natomiast łagodzi podrażnienia. Niektórzy sugerują także przemywanie odbytu srebrem koloidalnym. Unikalne właściwości srebra czynią je niezwykłym lekiem, jeśli mamy krwawiące hemoroidy. Srebro zabija bakterie, wirusy oraz pleść. W związku z tym świetnie nadaje się do odkażania ran. Nie piecze, a więc można stosować je także na krwawiące hemoroidy. Raczej nie powinno stosować się w tak delikatnych miejscach piekącego spirytusu.

hemoroidy24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here