Audi A6 opinie

Audi A6 to samochód osobowy klasy Premium z segmentu E produkowany przez koncern Audi z Ingolstadt od 1994 roku. Model A6 w pierwszej generacji nie powstał jako model nowoskonstruowany od podstaw-był on nieco zmodernizowaną wersją klasyka produkowanego przez koncern Audi w latach 1968-1990 – Audi 100. Największą modyfikacją, która odróżniała Audi A6 od Audi 100 było wprowadzenie uważanego za niezniszczalnego i pancernego, najpotężniejszego jak na tamte czasy wysokoprężnego silnika Diesla 2, 5 TDI 140 koni mechanicznych. Niezwykła popularność modelu sprawiła, że od roku 2018 produkowana jest piąta generacja tego modelu.

Podobnie jak Audi 100, czyli klasyk, na który na którym wzorowano się produkując model A6, Audi A6 to ceniony samochód o silnej pozycji na rynku, bardzo w Polsce doceniany. Jest uważany za samochód bardzo komfortowy, świetnie nadający się do dłuższych podróży oraz zapewniający podczas nich wygodę.
Audi A6 produkowane było z wyposażeniem, którego nie powstydziłby się żaden współczesny model. Również zewnętrznie prezentowało się doskonale, jako limuzyna z iście sportowym pazurem.
Audi A6 opinie ma doskonałe u ludzi ceniących sobie komfort, wygodę, oraz przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy-to kolejna zaleta tego samochodu-dobre wyniki w testach zderzeniowych.
Samochód Audi A6 jest często wybierany przez osoby posiadające rodziny-dzięki swojej pakowności i przestronnym, wygodnym wnętrzom można nim podróżować całymi rodzinami i zarówno kierowca, pasażer, jak i osoby siedzące na tylnej kanapie będą miały zapewniony maksymalny komfort. Na komfort jazdy wpływ ma również dobre wyciszenie auta.
Model A6 generuje także stosunkowo niewielkie spalanie, co sprawia, że wśród jego użytkowników jest wiele osób, które stosując się do zasad ekonomicznej jazdy nie są zmuszone płacić wysokim kwot za paliwo. Jak na swój rocznik Audi A6 początkowych generacji mimo upływu lat są nadal stosunkowo niedrogie w utrzymaniu, między innymi dzięki szeroko dostępnym częściom i komponentom.

getmoto.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAudi TT spalanie
Następny artykułTurystyka w Egipcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here