Co warto wiedzieć wybierając się do Grecji?

Od kilku lat, wczasy w Grecji, to idealny plan aby móc spędzić wakacje pełne pozytywnych wrażeń. Cudowne, śródziemnomorskie słońce, piękne krajobrazy i duża ilość ciekawych zabytków – zapewnią moc atrakcji. O czym warto wiedzieć oraz pamiętać wybierając się na wczasy w Grecji aby faktycznie był to dobrze i miło spędzony czas?

Najważniejszą sprawą, jest pamiętanie aby zabrać ze sobą niezbędne dokumenty. Pozwoli nam to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz nie narazi nas na niepotrzebny stres. W przypadku terenu Grecji, która należy do Unii Europejskiej, w zupełności wystarczy sam dowód osobisty. Ale należy bezwzględnie pamiętać o paszporcie w przypadku, gdy planuje się wycieczkę do Albanii lub Turcji. Dobrym pomysłem, jest zrobienie xero wyżej wymienionych dokumentów i przechowywanie ich podczas wycieczki, w innym miejscu niż oryginały.

Równie istotną formalnością, o której warto pamiętać, jest posiadanie ubezpieczenia. Dla tych osób, które posiadają ubezpieczenie w Polsce, NFZ wystawia po wyrażeniu chęci oraz wypełnieniu niezbędnych druków – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta zapewni dostęp do placówek medycznych, na równych prawach z obywatelami danego kraju. Jednak, przed wyjazdem warto sprawdzić czy w konkretnym kurorcie lub jego okolicy, możemy liczyć na publiczną pomoc medyczną, czy prywatną. W przypadku prywatnej praktyki lekarskiej – przydać się może polisa ubezpieczeniowa.

Wczasy w Grecji rządzą się swoimi prawami, dlatego też warto pamiętać, że Grecy w ciągu dnia robią sobie 2-godzinną przerwę, tzw. sjestę. Żyjąc na wysokich obrotach, w niezwykle wysokich temperaturach, taka przerwa w ciągu dnia, po prostu jest wskazana, aby organizm mógł się zregenerować. I nie jest to absolutnie objaw lenistwa ze strony Greków. Po prostu temperatury potrafią być tak wysokie, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Sjesta trwa od godziny 13:00 do 15:00 i w tym czasie większość publicznych placówek czy sklepów jest po prostu zamknięta. Grecy różnią się od Polaków także tym, że ich obfity posiłek zaczyna się w godzinach wieczornych, czyli później niż w Polsce. Oprócz tego, posiłkom tym towarzyszy świetna muzyka, zabawa, jest to prawdziwa uczta z winem.

Spędzając wczasy w Grecji, należy pamiętać koniecznie o odpowiedniej ochronie przed słońcem. Koniecznie należy zabrać ze sobą kremy, żele, mgiełki i inne preparaty z wysokim filtrem, a także wskazane są okulary przeciwsłoneczne oraz odpowiednie nakrycie głowy.

Przy tak wysokich temperaturach, świetnie sprawdzą się ubrania z bawełny i innych naturalnych materiałów, takie które są przewiewne i zapewnią komfort w ich noszeniu podczas upałów.
Niezastąpiona w bagażu, może się okazać chusta pełniąca wiele funkcji. Może ona służyć jako nakrycie głowy, przykrycie na ramiona oraz karku.
Dobrze jest też zwrócić uwagę, że wczasy w Grecji to nie tylko idealnie gładki, przyjemny piasek, ale także część greckich plaż jest kamienista. Wtedy idealne będą klapki lub inne obuwie ochronne na stopy a także maty plażowe, przystosowane do rozłożenia na kamykach.

Jeśli zatem odpowiednio się przygotujemy, wczasy w Grecji mogą okazać się idealnie spędzonymi wakacjami, pełnymi niezapomnianych wrażeń oraz miłych wspomnień.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here