Uszkodzenia przednich szyb w pojazdach budowlanych to dość powszechna usterka wynikająca z charakteru pracy, jaką tego typu sprzęt na co dzień wykonuje. Współcześnie nie ma jednak większego problemu, by zamówić nową szybę do dowolnego typu pojazdu budowlanego. Czy jednak nowe szyby do maszyn budowlanych można zamontować samodzielnie? Czy taki montaż nie wymaga przypadkiem specjalistycznych narzędzi? Czy jedna osoba poradzi sobie z wymianą pękniętej szyby na nową?

Kiedy wymieniać szybę w maszynie budowlanej?

Najczęściej wymienia się jedynie mocno spękane szyby, których dalsze użytkowanie nie tylko ogranicza pole widzenia operatora maszyny budowlanej, ale i w pewnym stopniu zagraża bezpieczeństwu jego i innych osób przebywających na placu budowy. Szyby do maszyn budowlanych warto wymieniać na nowe również wówczas, gdy stan ich zużycia jest na tyle wysoki (szyba jest już mocno porysowana), że codzienna obsługa sprzętu staje się mało komfortowa. Promienie słoneczne załamują się na każdej rysie, przez co operator maszyny musi stale skupiać wzrok, co w dłuższej perspektywie czasu jest wyjątkowo męczące.

Skąd wziąć nową szybę do koparko-ładowarki?

Nowe szyby do maszyn budowlanych można zamawiać w firmach zajmujących się sprzedażą tego typu sprzętu, a także w firmach z częściami do maszyn lub w wyspecjalizowanych firmach zajmujących się sprzedażą szyb kabinowych do wielu typów, marek i modeli maszyn budowlanych, ciągników rolniczych czy pojazdów leśnych.

Czego potrzeba do samodzielnej wymiany uszkodzonej szyby na nową?

Jeśli dysponujesz podstawowym zestawem narzędzi, czyli specjalnymi przyssawkami, które pozwalają na precyzyjne osadzenie szyby w kabinie, stalową linką do wycinania starych szyb i innymi drobnymi urządzeniami usprawniającymi demontaż starej uszkodzonej szyby z maszyny budowlanej oraz wtedy, gdy zaopatrzysz się w zestaw chemii montażowej, taką wymianę możesz wykonać samodzielnie, dla bezpieczeństwa i wygodny najlepiej przy wsparciu dodatkowej pary rąk. Dokładną procedurę montażu i demontażu szyby w pojeździe dowolnego typu znajdziesz w sieci, w popularnych serwisach z filmami wideo, a także na stronach internetowych dystrybutorów szyb lub producentów akcesoriów i klejów do ich montażu.

Wbrew pozorom montaż szyby do maszyn budowlanych, takim jak koparko-ładowarka, nie jest wybitnie skomplikowany. Ważne jednak, by był możliwie precyzyjny i szyba została osadzona dokładnie w tym samym miejscu, w którym zainstalowana była szyba oryginalna. Dzięki temu do wnętrza pojazdu nie będzie przedostawała się woda, a ryzyko pęknięcia szyby w wyniku naturalnych naprężeń zostanie ograniczone niemal do zera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here