Jak ładnie pisać?

Bazgrzesz jak przysłowiowa kura pazurem? Znajomi śmieją się z Ciebie, że masz predyspozycje do zostania lekarzem? Nikt nie jest w stanie Cię rozczytać? Nie przejmuj się, istnieje parę sposobów na to, jak ładnie pisać.

Co prawda, nie bez powodu używa się sformułowania „charakter pisma”. Pismo każdego z nas jest bowiem, zupełnie tak, jak charakter, uwarunkowane biologicznie, czyli dziedziczne oraz również podobnie do charakteru dość oporne na zmiany. Nie jest to jednak powód do załamywania się, jeszcze nie wszystko stracone!

Spróbuj przypomnieć sobie, kiedy byłeś naprawdę mały i dopiero poznawałeś litery lub obserwuj jak przez podobny proces przechodzą twoje dzieci czy wnuki. Nie jest to łatwe, prawda? To nic, damy radę!

Zupełnie tak, jak w początkowych fazach zaznajamiania się z drukiem przez dziecko, do poprawy jakości twojego pisma potrzebny będzie odpowiedni przyrząd. Kup lub wyjmij z szuflady pióro i do dzieła! Ćwicz ładne pisanie! Nic bowiem nie przychodzi samo, bez ćwiczeń. Pamiętaj, tym razem, nie jest ważna treść twoich zapisków lecz forma. Dla przypomnienia możesz zerknąć, jak wyglądają pisane literki, których uczą się dzieci w szkole, może wydać ci się to głupie, ale nawet nie wiesz, jak możesz się zdziwić z wyglądu niektórych liter.

Pamiętaj, aby skupiać się na pisaniu, każdej literki z osobna. Staraj się nie myśleć o niczym innym niż wykonywane zajęcie. W twoim przypadku jest to proces znacznie trudniejszy, niż ten, któremu poddawane są dzieci w szkole. Dzieci, które nigdy nie miały styczności z pisaniem i są w tej dziedzinie tabula rasą zdecydowanie łatwiej uczą się tej czynności. Ty zaś, zdolność pisania posiadłeś już dawno, a teraz zajmujesz się jego korektą. Musisz więc przezwyciężać zautomatyzowane ruchy, kultywowane przez wiele lat, to nie lada wysiłek, wiem. Nie poddawaj się jednak!

Nie zdziwi cię pewnie fakt, że tutaj, jak i w większości ćwiczeń najważniejsza jest systematyka. Przeznacz na ćwiczenie ładnego pisania osobny notes i zaplanuj sobie, że każdego dnia będziesz oddawał się treningowi przez wyznaczoną ilość czasu.

http://smakowisko.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMiesiączka
Następny artykułJak dbać o włosy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here