Jak pozbyć się sierści z ubrań? Krótki poradnik dla właścicieli czworonożnych milusińskich

Właściciele psów i kotów z pewnością znają to uczucie, gdy przed wyjściem z domu dokładnie oczyszczają ubranie z sierści, wychodzą z domu i już po chwili orientują się, że wciąż są cali w kłaczkach. Jak walczyć ze zwierzęcą sierścią na tkaninach? Oto kilka wskazówek, z których możesz skorzystać!

Czyść ubrania jeszcze przed włożeniem do pralki

Wydawać by się mogło, że samo wrzucenie rzeczy do pralki rozwiązuje problem sierści na ubraniach. Niestety nie jest to takie proste. Drobne kłaczki zahaczają o nitki, wchodzą pod podszewkę, chowają się w szwach i innych miejscach, by w końcu uzewnętrznić się w najmniej oczekiwanym momencie. Co zrobić, by skutecznie się ich pozbyć?

Konieczne jest wcześniejsze ściąganie sierści metodą mechaniczną i dopiero pranie ich w pralce automatycznej. Jak zaprać ubrania, by kłaczki łatwo zeszły? Możesz skorzystać tu s dwóch sposobów:

– gumowa rękawiczka zwilżona wodą – przecierając nią materiał, sprawisz, że sierść łatwiej wyjdzie spomiędzy splotu tkaniny,

– szorstka strona gąbki działa podobnie, choć może się nie sprawdzić w przypadku delikatnych tkanin, które można łatwo uszkodzić – tu lepiej wypróbować patent z rękawiczką.

Rolki do ubrań

Pralka z programem Pupil – czy to naprawdę działa?

Producenci domowego AGD zauważyli, z jakimi trudnościami borykają się właściciele czworonogów, próbując pogodzić miłość do zwierzaka ze schludnym wyglądem. Wychodząc im naprzeciw, opracowali specjalny dodatek do pralek automatycznych, zwany funkcją Pupil. Jak działa taka technologia?

Jej działanie sprowadza się do lekkiego rozluźnienia splotu tkaniny, w efekcie czego wbita w nią jak igiełki sierść może zostać łatwiej usunięta. Cały proces rozpoczyna się w momencie płukania, kiedy to woda podgrzewana jest do nieco wyższej temperatury niż zwykle. To właśnie ten czynnik działa na włókna się rozluźniają. A zaraz po podgrzaniu wody następuje szybkie wirowanie, które wytrząsa kłaczki z materiału. Takie cykle są stosowane naprzemiennie kilka lub kilkanaście razy wedle potrzeby, a efekt jest jeden – czyste, pachnące ubrania bez choćby jednego niepożądanego włoska!

Co dzieje się z samą sierścią, która została usunięta w trakcie prania? Spokojnie – nie zalega w środku bębna ani nie wraca na ubrania. Zostaje odprowadzona wraz z brudną wodą prosto do kanalizacji, gdzie przestaje być problemem. Wszystko czysto, sprawnie i zupełnie bez wysiłku z Twojej strony.

Pralka z programem Pupil

Rolki do ubrań – doraźna pomoc przed wyjściem z domu

Gdy nie pozostaje Ci nic innego, staraj się zawsze mieć pod ręką klejącą rolkę do ubrań i na bieżąco usuwaj sierść, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Najlepiej też mieć ich kilka w różnych miejscach – aby zawsze były pod ręką. Jedną rolkę zostaw w przedpokoju przy lustrze, drugą schowaj do torebki, a trzecią do szafki w biurze. Teraz szybko pozbędziesz się kłaczków, które przegapiła pralka, i to w każdej sytuacji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here