Jak wybrać maszynkę do strzyżenia psa

Regularna pielęgnacja i higiena czworonoga ma duże znaczenie dla jego prawidłowego rozwoju. Wielu właścicieli psów korzysta z usług profesjonalnych groomerów, jednak osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach mogą mieć problem ze znalezieniem w swojej okolicy fryzjera o odpowiednich kwalifikacjach. W takim przypadku można ostrzyc pupila samodzielnie. Wcześniej należy jednak zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Dostępne narzędzia

W przypadku akcesoriów do strzyżenia psa wybór jest bardzo duży. Istnieją różnorodne typy nożyczek oraz maszynek. Wśród nich wyróżnia się modele uniwersalne oraz specjalistyczne. Pierwsze z nich wyposażone są w standardowe ostrze, które nie zawsze sprawdza się w przypadku psów o bardzo wymagającej sierści. Wśród dostępnych modeli warto wybrać te z wymiennymi ostrzami oraz typy dedykowane konkretnym rasom psów.

Wkłady 9,5 mm idealnie sprawdzą się w przypadku psów o grubej i gęstej sierści z tendencją do tworzenia się kołtunów. Ostrze 6,3 mm to dobre rozwiązanie dla czworonogów o długich włosach. Wkład 3,2 mm przeznaczony jest do gęstej sierści. Maszynki do strzyżenia psów zazwyczaj są wyposażone w kilka wymiennych ostrzy. To duże ułatwienie, dzięki któremu można precyzyjne przyciąć sierść czworonoga, szczególnie w okolicach uszu. Świetnym rozwiązaniem jest również bezprzewodowa maszynka dla psa, ładowana za pomocą specjalnego akumulatora. Tego typu modele odznaczają się dużą wygodą użytkowania oraz mobilnością.

Parametry techniczne

Przy wyborze odpowiedniej maszynki należy wziąć pod uwagę m.in.:

  • moc urządzenia – im jest ona większa, tym lepiej. Słabe modele szybko się nagrzewają, przez co mogą ulec uszkodzeniu w przypadku długiej pracy;
  • rodzaj ostrza – najlepszym rozwiązaniem są warianty z wymiennymi nakładkami lub głowicą tnącą;
  • zasilanie – najwygodniejsze w użytkowaniu są modele bezprzewodowe, warto jednak upewnić się, iż dany produkt ma odpowiednią pojemność baterii;
  • wielkość – w przypadku małych psów nie trzeba kupować dużych przyrządów do przycinania sierści.

Wybór odpowiedniej maszynki do strzyżenia czworonoga nie jest trudny. Należy jednak wziąć pod uwagę rodzaj sierści naszego pupila oraz dane techniczne urządzenia. Zakup właściwego produktu gwarantuje odpowiedni komfort podczas wykonywania strzyżenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here