Kosmetyki dla mężczyzn

Kosmetyki dla mężczyzn zyskały dość dużą popularność w ostatnim czasie, dzieje się tak ponieważ w dzisiejszych czasach, nie tylko Panie dbają o wygląd. Wielu producentów, z myślą o Panach postanowiło wprowadzić specjalne linie kosmetyków dla mężczyzn. Charakteryzują się one lekką formułą, odpowiednimi właściwościami oraz męskim zapachem.

Rodzaje kosmetyków do włosów

Kosmetyki do golenia

Codzienną czynnością większości mężczyzn jest golenie zarostu. Mimo, że nie jest to zbyt skomplikowana czynność, należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze nie należy golić się od razu po przebudzeniu, ponieważ skóra jest wtedy nadwrażliwa. Po drugie należy dobrać odpowiedni preparat i narzędzie, które ułatwią nam golenie.

Metoda golenie obecnie jest kilka, jest to z całą pewnością kwestia indywidualna. Nie ma przewagi jednej metody nad drugą, skuteczność uzależniona jest od rodzaju męskiej skóry i zarostu.

Jeżeli chodzi o preparaty do golenia, z całą pewnością najlepszym wyborem jest delikatna pianka lub krem, który jest dedykowany do skóry wrażliwej. Odradza się zbyt częstego korzystania w wody po goleniu, ponieważ jej składnikiem bazowy jest alkohol, który działa silnie wysuszająco.

Aby jak najdłużej cieszyć się gładką i zdrową skórą, mężczyzna również powinien regularnie, raz w tygodniu wykonywać peeling skóry twarzy. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnego problemu, jakim jest wrastanie włosków, poza tym nasza skóra będzie dokładnie oczyszczona i świeża. Na zakończenie golenie nie można zapomnieć o zastosowaniu kremu lub mleczka, który zadba o to, żeby nasza skóra była dobrze nawilżona i ukojona.

Przeczytaj też: http://www.malemen.pl/profesjonalne-zabiegi-kosmetyczne-dla-mezczyzn-ktore-sa-najczesciej-wybierane/

Pielęgnacja twarzy

Z reguły mężczyźni posiadają cerę tłustą lub mieszaną. Dlatego powinni dbać o prawidłowe oczyszczanie, bez względu na porę roku. W tym celu najlepiej się sprawdzi żel do mycia twarzy, który dodatkowo posiada granulki peelingujące. Kolejnym krokiem jest zastosowanie toniku, który wyrówna pH naszej skóry.

Następnie, po toniku na twarz należy nałożyć krem. Powinien być on zawsze dobrany do potrzeb skóry, dlatego na przykład jeżeli posiadamy skórę mieszaną, najlepszym wyborem będzie krem nawilżająco-matujący. Krem należy aplikować 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Nie powinno się zapominać o szyi, ona też wymaga pielęgnacji. Pod oczy warto zaaplikować produkt, który ma lżejszą formułę i jest dedykowany tej właśnie okolicy.

Kosmetyki do włosów

Mężczyźni o dziwo, częściej wykazują dbałość o włosy, niż o resztę ciała. Z reguły posiadają szampon do włosów, który jest dedykowany właśnie ich płci. Włosy panów są grubsze i sztywniejsze, w przeciwieństwie do kobiet. U mężczyzn występuje również szczególna skłonność do łupieżu. W takiej sytuacji obowiązkowo powinien być zastosowany specjalistyczny szampon, który rozwiąże ten problem. Oprócz szamponu dobrze jest stosować regularnie odżywkę, lub raz w tygodniu maskę do włosów.

Źródło: https://e-rumia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here