Tabletki przeczyszczające sposobem na utratę wagi?

Kiedy dieta to za mało i długotrwałe przestrzeganie jej rygorystycznych zasad, nie przynosi oczekiwanych rezultatów, są osoby skłonne sięgnąć po drastyczniejsze środki. Mowa o tabletkach przeczyszczających, które wg mniej obeznanych w temacie, pomagają szybko zrzucić wagę. Oczywiście większość z nas, zdaje sobie sprawę, jakie konsekwencje może to nieść za sobą. Jednak istnieje też część osób, nieradzących sobie ze swoją wagą, która za wszelką cenę, dojdzie do wymarzonej sylwetki. Właśnie im można najłatwiej wmówić, że warto spróbować i tego sposobu, ponieważ skoro dieta nie dała rady, to ta opcja jest idealnym wyjściem. Nic bardziej mylnego.
Po pierwsze przeczyszczenie nie sprawi, że kalorie z jedzenia, nie zostaną wchłonięte. Co za tym idzie, nie ubędzie nam tkanki tłuszczowej, nawet jeśli pozbędziemy się z naszego organizmu pokarmu, zaraz po jego zjedzeniu.
Co prawda tuż po wypróżnieniu będziemy czuć się lżej i możemy dojść do wniosku, że to rewelacyjne rozwiązanie. Jednak gdyby tak było, to każdy człowiek mógłby, w bardzo łatwy sposób stać się posiadaczem idealnej sylwetki. Zastanówmy się więc, co stoi na przeszkodzie? W końcu takie tabletki są ogólnodostępne.
Tabletki na przeczyszczenie nie sprawią, że nagle osiągniemy nasz cel. Wręcz przeciwnie, znacznie osłabią nasz organizm, mogą spowodować odwodnienie, osłabienie, a przy dłuższym stosowaniu tego typu odchudzania, niewątpliwie zakończy się wizytą w szpitalu. W skrajnych przypadkach może zakończyć się bulimią, nie wspominając o pewnym rozregulowaniu pracy układy pokarmowego.
Po środki przeczyszczające powinniśmy sięgać tylko i wyłącznie po konsultacji lekarza, na problemy z wypróżnianiem. Właśnie takie jest ich przeznaczenie. Nie próbujmy na własną rękę odchudzania tym sposobem, bo każdy przypadek kończy się tak samo. Żaden organizm nie jest w stanie wytrzymać, tak drastycznej ingerencji. W bardzo krótkim czasie, dochodzi do pierwszych objawów odwodnienia. Dalej to was nie przekonuje i wciąż macie ochotę spróbować tej metody, myśląc, że u was się ona sprawdzi? Odnotowano przypadki, gdzie doszło do nieodwracalnych zmian w organizmie, a nawet zatrzymania funkcji życiowych, przez skrajne wyczerpanie. Zastanawiające jest to, że mimo wszystko wiele osób, wciąż po nie sięga, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy także zwrócić uwagę na stan naszego organizmu, zanim się na nie zdecydujemy. Mianowicie, osoby z zespołem jelita wrażliwego, celiakią czy innymi schorzeniami układu pokarmowego, a także kobiety w ciąży, są szczególnie narażone na spustoszenie w swoim ciele. Lepiej jest więc postawić na zbilansowaną dietę, połączoną z aktywnością fizyczną. Tabletki przeczyszczające na odchudzanie, są drastycznym rozwiązaniem, podobnie jak umyślne zarażenie tasiemcem. Zapewne wiele z was słyszało o tym drugim sposobie, który wydaje się być niedorzecznym. Działa on na tej samej zasadzie co środki na przeczyszczenie. W obu przypadkach cel jest taki sam, chodzi o szybkie pozbycie się spożytego pokarmu, jedynie środki są nieco inne.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here