Bankowość bez tajemnic - subkonto

Pieniądze. Niby szczęścia nie dają, jednak bez nich ciężko by się żyło. Cały czas robimy więc wszystko, bo zdobyć ich jak najwięcej – pracujemy, by je zarobić, oszczędzamy, by mieć ich jak najwięcej. Posiadane środki musimy gdzieś przechowywać. Do wyboru mamy przysłowiową skarpetę i bank. Bank, to instytucja, która dla każdego klienta może utworzyć osobne konto bankowe oraz subkonta do niego. Odpowiedzmy na pytanie „co to jest subkonto?”.
Najprościej mówiąc jest to osobne konto, przypisane do konkretnej osoby. Może ono być połączone z naszym głównym kontem, do którego mamy swobodny dostęp. Najczęściej subkonto służy nam do odkładania pieniędzy. Subkonta mogą też należeć do jednej instytucji, np fundacji, a na każdym z nich będą gromadzone środki dla kogoś innego.
Pochylając się nad opcją prywatną, analizując co to jest subkonto dla prywatnego rachunku zauważymy, że najczęściej jest to miejsce, gdzie odkładane są pieniądze. Możemy tam przelewać oszczędności na wakacje, na rower czy na remont. Jest to konto, z którego raczej nie zabieramy pieniędzy tylko je tam przelewamy, aż do uzyskania pożądanej kwoty bądź nadejścia ustalonego terminu.
Co to jest subkonto instytucji? Rachunek utworzony do gromadzenia pieniędzy na konkretny cel, dla konkretnej osoby. Przykładowo fundacja otwiera subkonto dla pana Kowalskiego, aby ten mógł zbierać pieniążki z 1% podatku. Aby zbiórka była wiarygodna, przejęcie pieniędzy następuje za pośrednictwem fundacji. Aby fundacja mogła rozdzielić wpływające do niej środki, tworzy właśnie subkonta.

http://www.normalsi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here