Radioterapia

Walka z rakiem bywa czasem nierówna. Lekarze medycyny i naukowcy na całym świecie, nieustannie pracują nad nowymi metodami leczenia tej podstępnej choroby. Jedną z najbardziej skutecznych metod jest radioterapia. W głowach wielu chorych osób rodzi się często pytanie, co to jest radioterapia?
Radioterapia wykorzystuje promieniowanie, takie jak wysokoenergetyczne promieniowanie rentgenowskie, promienie gamma, wiązki elektronów lub protony, w celu zabicia lub uszkodzenia komórek rakowych i powstrzymania ich przed wzrostem i pomnażaniem. Radioterapia jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia wielu rodzajów raka. Polega na kontrolowanym stosowaniu promieniowania na nowotwory w dowolnym miejscu ciała. Komórki nowotworowe są bardziej podatne na promieniowanie niż zdrowe, nierakowe komórki.
Narażenie na promieniowanie zabija komórki nowotworowe i zapobiega ich wzrostowi i / lub rozprzestrzenianiu się na inne części ciała.
Radioterapia jest częścią programu leczenia około 40% wszystkich pacjentów wyleczonych z raka. Ma również bardzo ważne miejsce w pomaganiu chorym na raka, których nie można wyleczyć. U pacjentów z zaawansowanym rakiem, radioterapia jest powszechnie stosowana do kurczenia się nowotworów i / lub leczenia nowotworów, które się rozprzestrzeniły. Zapewnia to zwolnienie z bólu i innych objawów, które są niezbędne do poprawy jakości życia pacjenta z rakiem.
Wiele metod radioterapii jest nieinwazyjnych, a większość z nich jest dostarczana w warunkach ambulatoryjnych, tj. bez przyjęcia do szpitala. Radioterapia często ma minimalne skutki uboczne. Każda wizyta w celu leczenia trwa zwykle około 20 do 30 minut. Oznacza to, że większość pacjentów może kontynuować normalne, codzienne czynności podczas leczenia.

http://www.wpudrze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here