Co na zatwardzenie u niemowlaka?

Zatwardzenie u niemowlaka można wbrew pozorom bardzo szybko rozpoznać. Dziecko będzie bowiem płakało przy wypróżnianiu się, a rezultatem całego cierpienia będzie tylko i wyłącznie bardzo mała zbita kupka. Bardzo ważne jest, by jak najszybciej pokonać zatwardzenie u tak małego dziecka. Nie wszyscy dorośli mają jednak świadomość w jaki sposób pozbyć się tych nieprzyjemnych objawów u swojej pociechy. Rodzice bardzo często zastanawiają się co na zatwardzenie u niemowlaka?

W przypadku, gdy niemowlę karmione jest piersią, konieczne jest bardzo dokładne przyjrzenie się diecie. Należy sprawdzić czy nie jest ona obfita w produkty, które mogą powodować zaparcia. Przykładem mogą być białe pieczywo, słodycze czy smażone potrawy. Kobieta powinna również zorientować się czy dziecko codziennie pije odpowiednią ilość wody. Rekomendowane jest również włączenie do jadłospisu produktów, które obfitują w błonnik. Należy do nich zaliczyć surowe oraz świeże warzywa i owoce, a także kaszę czy pieczywo gruboziarniste.

Warto również starać się jak najczęściej przystawiać niemowlę do swojej piersi, by wypiło ono pierwsze krople mleka. Są one bowiem nie tylko wodniste, ale również łatwostrawne. Dobrym rozwiązaniem jest również podawanie dziecku w butelce przygotowanej wody lub rumiankowej herbatki.

Jeżeli u małego niemowlęcia, które jest karmione butelką, zaparcia będą się zbyt często powtarzały, konieczne jest udanie się do pediatry. Warto również zadbać, by dziecko miało zdecydowanie więcej ruchu w ciągu dnia.

http://www.yoggi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWalentynkowe wariacje.
Następny artykułCo nowego w Lidlu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here