Co należy wiedzieć o środkach czystości

Do każdego zadania związanego z czyszczeniem znajdzie się odpowiedni produkt, a w głównej mierze odpowiada za to chemia profesjonalna. Od prania ubrań do czyszczenia podłóg – wybór marki, pojemności i mocy czyszczenia może być przytłaczający. Ten krótki przewodnik pomoże Ci odkryć, które produkty czyszczące są odpowiednie dla Twoich komercyjnych potrzeb.

Chemia profesjonalna – obszary kuchenne

Wielofunkcyjne spraye to najlepszy sposób na łatwe czyszczenie wielu obszarów w kuchni. Zawierają składniki, które usuwają zapachy, a także środki dezynfekujące, które zabijają blisko 99,9% zarazków. Te uniwersalne środki czyszczące zostawiają po swoim zastosowaniu higieniczne i bezpieczne powierzchnie, a zastosowanie jednej formy produktu w różnych obszarach kuchni pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Płyny do mycia naczyń są niezbędne w każdej kuchni – również komercyjnej, jak ta w restauracji czy aneks kuchenny w biurze. To one usuwają plamy, oleje i tłuszcze z zastawy stołowej i naczyń kuchennych. Płyny do mycia naczyń działają podobnie do chemii profesjonalnej do ubrań zawierające hydrofilowe i hydrofobowe cząstki, które przyczepiają się do plam na bazie białka, usuwając je z powierzchni i utrzymując je w wodzie. Utrzymanie w takiej czystości talerzy, sztućców i sprzętu kuchennego jest niezbędne, aby zapewnić profesjonalną i higieniczną obsługę klientów.

Środki do czyszczenia piekarników i grilla usuwają przypalone tłuszcze i potrawy za pomocą silnych środków chemicznych, które rozpuszczają nagromadzony tłuszcz, umożliwiając łatwe wyszorowanie. Większość tych środków czyszczących posiada ostrzeżenia o działaniu żrącym, ponieważ zawierają kwasy, które mogą być szkodliwe dla skóry. Zawsze sprawdzaj etykiety przy zakupie i noś odzież ochronną, taką jak rękawice podczas używania środków do czyszczenia.

Pranie w komercyjnej pralni profesjonalnymi środkami

Istnieją cztery czynniki, które będą miały wpływ na skuteczność i wydajność prania. Pierwszym jest działanie chemiczne , które osiąga się za pomocą rodzaju i ilości używanego detergentu. Następnie – temperatura odgrywa główną rolę w czyszczeniu – ciepło jest potrzebne do wywołania reakcji chemicznych, więc im zimniejsze pranie, tym mniej skuteczne stają się detergenty. Czas można zmienić, aby dostosować się do różnych rodzajów prania, działanie mechaniczne to ruch tkanin względem siebie – im bardziej maszyna się obraca, tym większe tarcie, które tak samo jak zastosowana chemia profesjonalna pomaga usunąć plamy i brud.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here