Dieta odchudzająca — jaką wybrać?

0
1700

Odchudzanie jest bardzo częstym wyzwaniem. Osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów, poszukują najskuteczniejszej diety, która zagwarantuje im to w krótkim czasie. Wiele osób nie dobiera jej do swoich predyspozycji, możliwości czy stylu życia, choć te elementy są ważnymi czynnikami. Nie istnieje jedna najskuteczniejsza dieta odchudzająca, a każda osoba powinna dobierać ją pod innymi kątami. W tym tekście podpowiadamy, jaką wybrać dietę, żeby skutecznie schudnąć.

Dieta Dukana – zasady i efekty

Pierwszą, bardzo wymagająca, ale dającą również bardzo dobre efekty w początkowej fazie jest dieta dukana. Jest ona strzałem w 10-tkę dla osób, które chcą szybko schudnąć i zauważyć pierwsze efekty już po kilku-kilkunastu dniach. Dieta ta zakłada jedzenie ryb, chudego mięsa np. cielęcinę, wołowinę czy mięso indycze, białka jaj oraz chude sery białe. W diecie tej ograniczamy warzywa strączkowe, warzywa w pierwszej fazie, rośliny strączkowe, chleb, makarony czy ziemniaki. Nie może spożywać również używek w postaci alkoholu czy słodyczy. Dieta ta jest bardzo rygorystyczna, ale w połączeniu z treningami spala tkankę tłuszczową. Dieta składa się z kilku faz – chudnięcia i zapobiegania efektowi jojo.

Dieta 1000 kalorii

Drugim typem diety, który pozwala szybko i radykalnie schudnąć jest dieta 100 kalorii. Jest to dieta dla osób, które są nastawione na cel odchudzania się, oraz nie prowadzą intensywnego trybu życia, np. nie trenują regularnie lub nie pracują fizycznie. Dieta ta powinna być używana przeważnie jedynie przez tydzień lub dwa. Jej głównym założeniem jest jedzenie jak najmniejszej ilości kalorii (1000), w których będzie zawarta jak największa liczba substancji odżywczych i witamin. W tej diecie jeść będziemy jeść makarony i pieczywo pełnoziarniste, grube kasze, ryż brązowy, warzywa, chude mięso czy chudy nabiał naturalny — czyli wszystkie te produkty, które zawierają jak najlepszy stosunek kalorii do substancji odżywczych. Poprzez taką dietę możemy stracić nawet do 1,5 kg tygodniowo, co jest górna granica bezpiecznego chudnięcia. Musimy również pamiętać, że w razie jakichkolwiek problemów powinniśmy przerwać dietę, a najlepiej skonsultować pół głodówkę z dietetykiem lub lekarzem. Należy być również w dobrym stanie zdrowotnym, aby podjąć się takiego wyzwania.

Dieta

Dieta ketogeniczna

Trzecim rodzajem diety, który pozwala szybko i efektywnie chudnąć jest dieta ketogeniczna. Dieta ta jest korzystna dla osób, które nie chcą aż tak drastycznie i rygorystycznie podchodzić do diety, ale liczą na konkretne wyniki. Dieta ketogeniczna polega na ujęciu w swojej diecie nawet 80%-90% tłuszczu oraz ok. 20% białka, eliminując z niej węglowodany. Ten sam efekt co przy diecie Dukana możemy osiągnąć, jedząc potrawy wysokokaloryczne, ale bez węglowodanów. W takiej opcji organizm sięga po rezerwy zmagazynowanego tłuszczu, gdyż nie otrzymuje od nas węglowodanów. Dieta ta ma wiele opinii — zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Plusem jest jej skuteczność czy minimalizowanie efektu jojo poprzez nasycenie się podstawowymi posiłkami i niepodjadanie. Do minusów możemy zaliczyć np. senność, brak apetytu czy obciążenie nerek i wątroby po pewnym czasie.

Porada: Porównywarka cateringów Dietly może być dobrym sposobem na porównanie wielu diet, firm czy rozwiązań. W jednym miejscu otrzymamy dużą ilość różnych opcji, z których w krótkim czasie będziemy mogli wybrać tę dla nas najlepszą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here