ćwiczenia

Trening w klubach fitness jest doskonałą formą dla zmotywowanych osób, które chcą poświęcić swój czas na zajęcia sportowe. Wykupienie karnetu na cały miesiąc lub dłuższy okres to idealna motywacja, aby nie szukać wymówek do opuszczania treningu. Jakie ćwiczenia możemy wykonywać podczas wizyty w klubie fitness? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-odchudzajace-w-klubie-fitness/ 

Odpowiedni stretching to podstawa 

Stretching, czyli inaczej rozciąganie. Kojarzony jest przede wszystkim z zakończenie treningu. Jednak rozciąganie powinno wykonywać się na samym początku. Pozwala one na rozluźnienie mięśni oraz usprawnienie procesu regeneracji. Powinno się potraktować go jako osobną formę aktywności fizycznej. Rozciąganie to autonomiczny trening, który pozwala na uelastycznienie i rozciągnięcie mięśni, wysmuklenie sylwetki oraz pobudzenie pracy układu sercowo-naczyniowego. To również dobra rozgrzewka przed ćwiczeniami. Pozwala na uniknięcie kontuzji. 

Trening aerobowy – znakomity pogromca tłuszczu

Najpopularniejszą formą treningu, który umożliwia odchudzanie jest trening aerobowy. Jest to forma aktywności, w przebiegu której dochodzi do zwiększenia wymiany tlenowej organizmu. Mięśnie otrzymują maksymalną ilość tlenu, co oznacza ich efektywną pracę. Pobudza on również metabolizm, co skutkuje szybszym odchudzaniem. Przykładami treningu aerobowego jest: bieżnia, rowerek stacjonarny, zumba, aerobik, step czy aeroboks. 

Trening siłowy 

Dawniej kojarzony był jedynie ze sportem męskim oraz zbudowaniem sylwetki kulturysty. Dzisiaj trening siłowy postrzegany jest jako aktywność fizyczna, która polecana jest nie tylko mężczyznom, ale również kobietom. Taka forma treningu istotna jest przy rozbudowie masy mięśniowej, ale wcale nie chodzi o przyrost obwodu w bicepsie czy klatce piersiowej. Mowa tutaj o umiarkowanym zwiększeniu masy mięśniowej, widocznym jako harmonia i zdrowa sylwetka. 

Jak wybrać zajęcia idealne dla siebie? 

Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka forma aktywności jest dla nas najbardziej satysfakcjonująca. Kluby fitness oferują bogatą ofertę zróżnicowanych zajęć, na których pojawiają się różne formy aktywności. Niektóre osoby od początku wiedzą, jaką formę treningu będą chciały uprawiać. 

Najważniejsze jest jednak to, aby trening był formą miłego spędzania czasu, a nie koniecznością, do której się zmuszamy. Nie zawsze trzeba odbierz morderczy trening, który wyciśnie z nas ostatnie poty. Lepiej jest trenować mniej intensywnie, aby nie doszło do przetrenowania i spadku motywacji. Wymarzona sylwetka może być możliwa do zrealizowania – wystarczą jedynie chęci i odrobina czasu. 

Zobacz też:  http://nieoficjalnie.pl/cwiczenia-w-domu-jak-zaczac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here