Garnitury męskie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

0
1254

Spotkanie biznesowe? Wieczorowe wyjście do teatru? Wesele przyjaciela? Powodów do założenia garnituru wbrew pozorom jest całkiem sporo. Właśnie dlatego każdy mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie przynajmniej jeden model. Choć optymalnie byłoby posiadać ich więcej, by móc dopasować zestaw pod względem poziomu formalności do wydarzenia.

Garnitury męskie – dopasowane do sylwetki

Najważniejszą kwestią przy wyborze garnituru męskiego jest niewątpliwie jego dopasowanie do posiadanej sylwetki. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, to niestety mężczyzna nie będzie wyglądał dobrze. Jak więc dobierać garnitur? Przede wszystkim należy określić typ sylwetki. Jeśli jest ona masywna to należy unikać mocno opinających materiałów i krojów. Wbrew pozorom nadmiar materiału również nie będzie niczym dobrym. Zamiast ukryć pewne niedoskonałości to jeszcze bardziej je uwydatni sprawiając, że cała sylwetka będzie wyglądała jeszcze masywniej. Marynarka powinna posiadać szerokie klapy, które wyrównają proporcje ramion i burza. Z kolei spodnie muszą być zwężane poniżej kolana. Dobrze jeśli będą posiadały zaprasowany kant, który optycznie wysmukli nogi. Z kolei garnitur męski dla osoby szczupłej powinien być w kroju slim fit lub super slim fit. Dopasowany, ale nie opinający z lekkim wypełnieniem ramion. Marynarka z klapami o standardowej szerokości i dwoma guzikami. Spodnie z niskim stanem o regularnym kroju. Elementem niezbędnym będzie pasek, który nakreśli mocną, poszerzającą linię.

Garnitury męskie – wysoka jakość materiału i oryginalny wzór

Jeśli znajdzie się już odpowiedni krój garnitury to pozostaje dobór materiału i kolorystyka. Nie ma wątpliwości, że w naszym kraju wciąż dominują jednolite barwy takie jak czerń i granat. Są one bowiem najbardziej uniwersalne i zarazem niezwykle eleganckie. Jednak warto rozejrzeć się również za innymi wariantami dostępnymi np. w https://uomopiu.pl/ gdzie króluje moda włoska. Takie miejsca są dla mężczyzn, którzy nie boją się wyróżnić z tłumu. W ofercie butiku można znaleźć różne warianty garniturów męskich, które będą idealne zarówno na wesela, jak i spotkania biznesowe. Wysoka jakość materiałów sprawi, że zakupionym strojem będzie można cieszyć się przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here