tusz do Canon TS3100

Własna drukarka to ogromna wygoda. W warunkach domowych najczęściej wykorzystuje się modele atramentowe, ponieważ taki sprzęt jest po prostu tańszy. Niestety, wkłady barwiące są już dość drogie. Czy wiesz, ile wydajesz na utrzymanie swojej drukarki? Sprawdziliśmy, ile kosztuje tusz do Canon TS3100!

Nie każdy ma punkt ksero pod domem, a co jakiś czas trzeba coś wydrukować, skopiować czy zeskanować. Wielofunkcyjne drukarki są przydatne w wielu różnych sytuacjach. Z tego względu sporo osób posiada w swoim domu własne urządzenie. Utrzymanie takiego sprzętu generuje spore koszty. Dowiedz się, ile naprawdę wydajesz na druk w domu i sprawdź, gdzie możesz kupować tusz do Canon TS3100 za mniej!

Ile kosztuje tusz do Canon TS3100?

Wkłady pasujące do drukarki Canon TS3100 to kartridże oznaczone kodami PG-545 (czerń) oraz PG-546 (kolor). W połączeniu składają się na paletę drukarską CMYK (Cyjan, Magenta, Yellow, Key Colour), która pozwala uzyskać szeroki zakres barw. W sprzedaży można znaleźć tusz do Canon TS3100 w standardowej pojemności 8/9 ml (wydajność ok. 180 stron) oraz w wersji XL – 15 ml (400 stron w czerni i 300 w kolorze). Mniejsze wkłady kosztują ok. 70-90 zł, natomiast większe ok. 100-110 zł.

Prosty rachunek pozwala sprawdzić, że wydruk jednej strony w warunkach domowych kosztuje ok. 39-50 gr. Do tego trzeba doliczyć też zużyty prąd, papier oraz ewentualne koszty konserwacji czy naprawy sprzętu. Okazuje się, że w domu płaci się do pięciu razy więcej niż w punkcie ksero! Cena tuszu do Canon TS3100 jest zdecydowanie zbyt wysoka. Do faktycznej wartości dolicza się marże oraz inne ukryte opłaty, dlatego w efekcie jest sztucznie wywindowana. Wkłady do drukarek wcale nie muszą tyle kosztować!

Jak ograniczyć wydatki na zakup tuszu do Canon TS3100?

Czekanie na promocje na tusz do Canon TS3100 pozwala zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych na sztuce. Nie jest to zbyt duża różnica. Zakładając, że w ciągu roku dwukrotnie dokupuje się standardowe wkłady, trzeba przeznaczyć na ten cel od 140 do 320 zł. Niektórzy mogą stwierdzić, że nie jest to zbyt dużo, ale takie kwoty poniosą tylko ludzie, którzy drukują średnio dwie strony dziennie. Uczniowie, studenci czy właściciele małych firm wyrabiają o wiele większe normy. Wydatki na drukarkę mogą być więc nawet trzykrotnie większe.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że cena tuszu do Canon TS3100 może być ponad dwukrotnie niższa. Coraz popularniejsze stają się tzw. odpowiedniki wkładów do drukarek, wytwarzane przez polskich producentów. Działają dokładnie tak samo, są idealnie kompatybilne i gwarantują świetną jakość wydruku. Produkuje się je w ten sam sposób, jak w wielkich firmach. Ponieważ takie artykuły są wolne od marży i innych, dodatkowych opłat, są o wiele tańsze. Kupując takie zamienniki można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie! Przy tym wkłady tego typu są często większe nawet od wersji XL, dlatego wystarczają na znacznie dłużej. Nie trzeba ich co chwilę wymieniać, co jest bardzo wygodne i ekologiczne.

Skąd zamawiać tusz do Canon TS3100?

W Sieci można znaleźć kilka znanych, polskich serwisów sprzedających własne wyroby poligraficzne, jak np. www.tonerpartner.pl. Szeroka oferta obejmuje nie tylko świetnej jakości polskie produkty, ale też oryginalny tusz do Canon TS3100 w cenie hurtowej. Dzięki szybkiej, darmowej dostawie da się jeszcze więcej zaoszczędzić podczas zakupów. W razie kłopotów można poprosić o pomoc doświadczonych konsultantów, czekających codziennie na linii telefonicznej oraz czacie online. Wystarczy kilka kliknięć, by w krótkim czasie otrzymać przesyłkę z potrzebnymi wkładami do drukarki. Nie ma sensu marnować pieniędzy na zakup tuszu do Canon TS3100 w sklepach sieciowych, gdy w Internecie kosztują ponad połowę mniej!

Drukowanie w domu może być zupełnie nieopłacalne, jeśli zbyt wiele płaci się za wkłady. Jeśli dotychczas kupowałeś tusz do Canon TS3100 w cenie sugerowanej przez producenta, już dziś zacznij oszczędzać! Zamawiaj kartridże do drukarki za mniej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here