paznokcie
fot. pixabay.com

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego tak wielką wagę przykładamy do zadbanych paznokci. Te,  niestety, tak jak włosy narażone są na działanie wielu szkodliwym czynników. Jak o nie zadbać, aby były znów zdrowe i mocne? Jaka terapia dla zniszczonych paznokci jest najbardziej skuteczna?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/zniszczone-paznokcie/

Co niszczy nasze paznokcie

Nasze paznokcie mają ciągły kontakt z substancjami, które wpływają negatywnie na ich kondycje. W głównej mierze są to detergenty, które stosujemy codziennie w domu. Na ich stan ma również wpływ to, co jemy. Dieta uboga w składniki mineralne i witaminy powoduje, że paznokcie stają się osłabione, łamliwe. Najbardziej obciążające dla paznokci są jednak zabiegi upiększające, które opierają się w głównej mierze na inwazyjnych metodach, a także zastosowaniu preparatów zawierających silne substancje chemiczne, które wnikają w paznokcie i osłabiają je. Mowa tu o lakierach do paznokci oraz zmywaczach, które stosowane są bardzo często. 

Najwięcej szkody powoduje jednak manicure hybrydowy. To co jest dla nas jego atutem- więc trwałość, jest również przyczyną niszczenia paznokci. Lakier hybrydowy utwardzany jest lampą uv. Jeśli lapa jest za słaba lub trzymaliśmy paznokcie pod nią zbyt krótko, substancje zawarte w lakierach mogą przenikać przez paznokcie. Bardzo inwazyjne jest również ściąganie hybrydy, które wykonuje się jedynie za pomocą frezarki, spiłowując stopniowo kolejne warstwy. Niestety, na ogół cierpi również na tym nasza naturalna płytka paznokciowa. Nic więc dziwnego, że po ściągnięciu hybrydy nasze paznokcie potrzebują sporo czasu i zabiegów, aby dojść do siebie. 

Preparaty regenerujące

Jeśli nasze paznokcie osłabione manicurem, warto dać im odpocząć od niego od czasu do czasu i przeprowadzić zabiegi regenerujące. Wysoką skutecznością odznaczają się szczególnie preparaty apteczne oraz profesjonalne, używane w gabinetach kosmetycznych. Niezwykłe efekty przynosi również zabieg parafinowy. Do ogrzanej parafiny wkładamy donie na kilka minut, a następnie wmasowujemy krem odżywczy do rąk i paznokci. 

Przeczytaj tez: http://nieoficjalnie.pl/sposob-na-zniszczone-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here