zwierzęta
fot. pexels.com

Ten, kto posiada domowe zwierzęta, a szczególnie koty, psy czy gryzonie, wie jak trudne może być podanie im tabletki od weterynarza. Czasem, nawet jeśli jest to niewielka tablteka czy prosze, zwierze wyczuwa, że coś chcemy mu podać, co niekoniecznie jest pokarmem, a czasem nasz pupil jest na tyle w złym stanie zdrowotnym, że trudno podać mu skutecznie lek. Dziś opowiemy, jak skutecznie dać naszemu pupilowi tabletkę, której potrzebuje.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-podac-kotu-tabletke/

Wybierz odpowiedni rodzaj, formę tabletki

Jeśli jesteś u lekarza ze swoim domowym pupilem i już wiesz, że weterynarz wypisze mu leki, dopytaj o to czy są to małe tabletki, duże kapsułki czy może proszek. Forma tabletek jest ogromnie ważna i przekłada się na skuteczność leczenia. Im większa tabletka tym trudniej będzie ci sprawić, aby zwierze ją spożyło. Najlepiej sprawdzają się leki w postaci proszku lub innej formuły, którą możesz rozpuścić w wodzie, np. tabletki musujące. Najtrudniej może być z dużymi tabletkami, które z racji, że nie mają opływowego kształtu mogą być trudne do połknięcia w sposób niezauważony. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę czy można daną tabletkę pokruszyć, a kapsułkę rozsypać, ponieważ niektórych leków nie można rozdrabniać. Najlepiej jeśli dopytasz weterynarza swojego zwierzątka czy jest możliwość przepisania takiego leku, który można maksymalnie rozdrobnić lub rozpuścić i dodatkowo nie ma on znacząco nieprzyjemnego smaku. Dzięki temu będziesz mógł możliwie najprościej podać taki lek.

Skuteczne sposoby na podanie leków

Czasem jednak najbardziej wygodna formuła leku, która potencjalnie umożliwiłaby proste jego podanie może być kłopotliwa. Jednym z powodów jest np. znaczne osłabienie pupila, który nie ma apetytu, przez co my jako jego właściciele nie mamy pewności czy spożył cały lek, nawet jeśli wsypaliśmy go na wierzch do miski z karmą. Wówczas należy pomyśleć o zastrzykach lub włożeniu leku w konkretny kawałek ulubionej przekąski. Można też nałożyć małą ilość karmy, co do której będziemy przekonani, że nasz pupil taką ilość zje.

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/standard-telewizji-cyfrowej-techniczna-specyfikacja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here