Jak wybrać fototapetę do sypialni

W sypialni spędza się każdego dnia wiele godzin. Jest to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, dlatego należy zadbać o to, aby panowały tam warunki sprzyjające relaksowi i nocnemu odpoczynkowi. Wygoda i funkcjonalność to jedno, ale znaczenie ma również estetyka. W przypadku sypialni warto zdecydować się na fototapetę, która dostępna jest w różnych wariantach kolorystycznych. Nie brakuje ciekawych wzorów, motywów. Za pomocą fototapety możliwe staje się urozmaicenie wyglądu sypialni i nadanie jej pożądanego charakteru.

Fototapety na wymiar do sypialni? Jak najbardziej!

Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem fototapety do sypialni, która będzie zgodna z naszymi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Można dobrać ją do każdej aranżacji wnętrza. W przypadku sypialni ważne jest to, aby wybrać odpowiednią kolorystykę. Nie powinna ona być zbyt intensywna, krzykliwa. Czerwień z całą pewnością nie sprawdzi się w miejscu, gdzie chcemy się zrelaksować i wyciszyć umysł. Działa zbyt pobudzająco, przez co trudno może nam zasnąć. Kolory na fototapecie powinny być miłe dla oka, delikatne, stonowane. Idealne sprawdzą się beże, szarości, błękity, fiolety, delikatne zielenie i róże. Jeśli chodzi o wzory, to najlepszym rozwiązaniem do sypialni są motywy kwiatowe, drewna, betonu, chmur. Strzałem w dziesiątkę będą różnego typu krajobrazy, las, morze, dmuchawce, chmury. Można też przebierać w dekoracjach ściennych z panoramą miast. Ciekawą opcją do sypialni są fototapety przedstawiające akty. Bogatą ofertę fototapet do sypialni znajdziecie tutaj.

Fototapety na wymiar do sypialni

Z jakiego materiału wybrać fototapetę do sypialni?

Fototapety produkowane są różnych rodzajów materiałów. Do sypialni dobrym wyborem będą te ekologiczne, czyli antyalergiczne, które przeciwdziałają powstawaniu pleśni i zanieczyszczeniom. Pokrywa się ich powierzchnie farbami niezwierającymi toksycznych substancji. Dużo bardziej trwałe są jednak fototapety winylowe. Można je z łatwością myć i wycierać za pomocą wilgotnej ścierki. Nie trzeba wówczas przejmować się gromadzącym się kurzem na dekoracji ściennej. Trwałymi i nadającymi się do czyszczenia fototapetami są te laminowane, czyli na podłożu lateksowym.

Zdjęcia i pomoc merytoryczna przy powstaniu artykułu – sklep z fototapetami FOTEKS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here