Kosmetyki wegańskie – czyli jakie?

Wegańskie kosmetyki robią zawrotną karierę. Powstaje wiele nowych firm specjalizujących się w ich produkcji, do sklepów stale trafiają nowe produkty z labelem „vegan”. Jakie kryteria musi spełnić produkt, żeby mógł być określanym mianem wegańskiego kosmetyku?

Kiedy kosmetyk jest wegański?

Kosmetyki wegańskie wzbudzają spore zainteresowanie. Są ładnie opakowane, oznaczone certyfikatami „eko”, bazują na roślinnych recepturach. Czym jednak różnią się od linii kosmetyków bio? Czym są kosmetyki wegańskie?Żeby kosmetyk mógł być nazwany wegańskim, musi spełnić kilka kryteriów. Po pierwsze, nie może mieć w składzie żadnej substancji pochodzenia zwierzęcego, a więc tłuszczy odzwierzęcych, mleka, wosku pszczelego. Musi w całości bazować na roślinnych olejach i wyciągać. Drugim niezbędnym kryterium jest „cruelty-free”, a więc produkt musi zostać wyprodukowany bez krzywdy zwierząt. Wegańskie kosmetyki powstają z użyciem substancji, które na żadnym etapie przygotowania nie są testowane na zwierzętach.

Kosmetyki dla wegan – nie tylko wegańskie, ale i ekologiczne

Wegańskie kosmetyki powstają w oparciu o stuprocentowo roślinne receptury. To wiąże się zwykle z ich wyższą jakością, większą łagodnością dla skóry. Większość z nich posiada nie tylko label „vegan”, ale i certyfikaty organizacji ekologicznych.Kosmetyki bio, do których zalicza się większość wegańskich produktów do pielęgnacji, powstają bez krzywdy zwierząt i środowiska. Są także bardzo zdrowe dla skóry. Doskonale oczyszczają, nawilżają, są hipoalergiczne i bezpieczne dla delikatnej, wrażliwej skóry. Nie podrażniają i nie uczulają. Są naturalne i bezpieczne dla zdrowia.

Gdzie szukać wegańskich kosmetyków?

Kosmetyki dla wegan włącza w swoją ofertę coraz więcej producentów. Powstają także nowe firmy, które specjalizują się w produkcji kosmetyków przyjaznych środowisku i wytwarzanych bez krzywdy zwierząt. Obecnie wegańskie kosmetyki są coraz łatwiej dostępne w sklepach – nie tylko online, ale także stacjonarnych. Można kupić je w małych sklepikach ekologicznych, ale także w tradycyjnych drogeriach oraz w kosmetycznych sieciówkach. Wiele sklepów tworzy nawet oddzielne działy dla wegan, by łatwiej im było znaleźć przyjazne dla nich produkty.

Kosmetyki wegańskie znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here