Listwy wykończeniowe do płytek – jak wybrać odpowiednie.

Listwy do płytek to niezbędny element wykończeniowy w każdym mieszkaniu. Jeśli chcemy, by dom był bezpieczny, a podłoga trwała, nie powinniśmy się decydować na zakup przypadkowych profili nikłej jakości. Jak więc wybrać odpowiednie listwy wykończeniowe do swojego mieszkania? Na co zwracać uwagę? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Do każdego typu podłogi potrzebny jest inny typ listew wykończeniowych. Dzięki temu podłoże prezentuje się estetycznie i jest odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przykładowo, do płytek wybierzemy listwy z aluminium, a do paneli plastikowe. Takie zróżnicowanie w wariantach materiałów, z których te elementy są wykonane, sprawia, że listwy wykończeniowe sprawdzają się doskonale, by chronić podłogę przed uszkodzeniami i przy okazji podkreślić jej wygląd. Pamiętajmy – im trwalszy materiał profilu, tym lepsze zabezpieczenie krawędzi podłogi i ściany.

Listwy wykończeniowe do płytek – które wybrać?

Listwy narożne mogą zastąpić standardowe profile. Przede wszystkim dlatego, że nachodzą na krawędzie podłogi i jednocześnie spójnie zakrywają brzeg podłoża i ścianę. Ich montaż jest odrobinę prostszy. Nie musimy instalować ich za pomocą korków. Montuje się je poprzez wykorzystanie kleju i spoiny. Z tego powodu listwy narożne są świetnym sposobem na wykończenie glazury.

Zobacz pełną ofertę i katalog producenta Pawotex – https://pawotex.com/katalog/

Poza tym takie profile lepiej prezentują się pod względem wizualnym. Spójnie łączą płytki ze ścianą i zapobiegają różnego rodzaju uszkodzeniom podłoża. To szczególnie ważne, gdy podłoga z płytek znajduje się w kuchni lub łazience. W takich pomieszczeniach dużo łatwiej o różne wypadki, które mogą się przyczynić do uszkodzenia płytek. Listwa narożna do płytek z pewnością więc będzie swoistym zabezpieczeniem i przy okazji dekoracją.

Listwy dekoracyjne do płytek ceramicznych

Listwy przypodłogowe do płytek to nie tylko zabezpieczenie i wykończenie podłoża, ale również element dekoracyjny. To one sprawiają, że płytki dobrze się prezentują i nadają im charakter. Poza tym, profile te są również świetną alternatywą dla zwykłych listew bez wyrazu. Taka listwa dekoracyjna do płytek, dopasowana do stylu naszego wnętrza i podłoża, może sprawić, że nasza kuchnia lub łazienka stanie się pięknym miejscem z eleganckimi elementami wykończeniowymi.

Nowoczesne profile mogą ozdabiać płytki na wiele sposobów. Obecnie bardzo popularne są listwy aluminiowe. Kiedy światło pada na nie pod odpowiednim kątem, przypominają lustra, które pięknie podkreślają wzór płytek i nadają im niepowtarzalny styl. Listwa aluminiowa jest również trwalsza, ponieważ wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, poddanych odpowiedniemu sposobowi obróbki.

Zanim zdecydujemy się na konkretne listwy do glazury, warto dokładnie sprawdzić, jakiej szerokości profili potrzebujemy. Ważna jest również długość każdej listwy. Lepiej skrupulatnie wszystko zmierzyć, aby nie trzeba było nic docinać ani zamawiać kolejnych sztuk. Z drugiej strony, kiedy kupimy listwy wykończeniowe do glazury odrobinę dłuższe, nie utrudni nam to pracy tak, jak w przypadku, gdyby profile okazały się za krótkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here