Modne zabiegi

Coraz więcej osób w szczególności kobiet skarży się na swoje ciało. Ostrzał idealnymi, sztucznie poprawianymi sylwetkami celebrytów z internetu/mass mediów i brak zadowolenia z własnego ciała prowadzi częstokroć do depresji, załamań nerwowych i stosowania drakońskich diet. Co robić gdy dieta nie przynosi skutku a potrzeba pięknego ciała wciąż nam towarzyszy?

Ryzyko, które wielu podejmuje

Liposukcja brzucha to metoda polegająca na odsysaniu tłuszczu czyli redukcji liczby komórek tłuszczowych poprzez ich usunięcie z organizmu. Perspektywy są pozytywne – wizja jędrnego, płaskiego brzucha, za którym będą szaleć mężczyźni bez głodowania i bez syzyfowych męczarni na siłowni zachęca kobiety do wykonywania zabiegu zwanego liposukcja brzucha.

Usuwanie tłuszczu ma swoje wady i ryzyko. Przede wszystkim jest to cena. Koszt zabiegu waha się między trzema a jedenastoma tysiącami złotych. Należy dokładnie sprawdzić klinikę i to czy lekarz, u którego dana osoba podda się zabiegowi ma odpowiednie kompetencje. Innym zagrożeniem, którym może skutkować usuwanie tłuszczu może być całkowita zmiana stylu życia. Usunięte w liposukcji brzucha komórki tłuszczowe już nigdy się nie odrodzą, lecz pozostałe chętnie się rozwiną i zajmą miejsce starych komórek. Ciało po liposukcji może więc wrócić do pierwotnego mało atrakcyjnego wyglądu. Z tego względu należy dokładnie stosować się o wskazówek specjalistów.

Nowa metoda

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się nowe metody takie jak laserowe usuwanie tłuszczu. Ta nowoczesna metoda została opracowana i ostatecznie zatwierdzona jako bezpieczna w USA w 2006 roku. Od tego czasu w klinikach medycyny estetycznej całego świata wykonano już tysiące tego typu zabiegów z pozytywnym skutkiem. Laserowe usuwanie tłuszczu przeznacza się dla osób, które nie mogą albo po prostu nie chcą poddać się interwencji chirurgicznej. Lipoliza laserowa jest mniej inwazyjna i bezpieczniejsza od klasycznego usuwania tłuszczu ponadto zazwyczaj redukuje do minimum krwawienie występujące po zabiegu.

Jeśli chodzi o ceny zabiegu, są one bardzo zróżnicowane. Koszt podstawowej laserowej lipolizy brzusznej waha się w Polsce od trzech do ośmiu tysięcy złotych, koszt wymodelowania talii przy brzusznej to około pięć tysięcy złotych a usunięcie tłuszczu ramiennego może przekroczyć kwotę dwóch tysięcy złotych. Również w tym przypadku należy sprawdzić klinikę, specjalistów w niej pracujących oraz wgłębić się w opinię klientów, którzy takiego zabiegu już dokonali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here